banner15

Deniz Baykal'a 'Yahudi bursu' şoku

CHP lideri Deniz Baykal'ın, şu ana kadar hiç bilinmeyen bir yönü ortaya çıktı.

Deniz Baykal'a 'Yahudi bursu' şoku

Vakit, Başbakan Erdoğan"ın ABD'de okuyan çocuklarını her fırsatta tartışma konusu yapan CHP lideri Deniz Baykal'ın, şu ana kadar hiç bilinmeyen bir yönü ortaya çıkardı.

AK Parti Hükümeti"ne karşı en ulusalcı muhalefeti yapan ve özellikle dindar bir cumhurbaşkanına karşı çıkan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"ın, dünyanın en zengin Yahudi ailesi Rockefeller"in bursuyla Amerika"da okuduğu ortaya çıktı.

Baykal, 1963'te Türkiye"deki doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra iki yıl Rockfeller Foundation bursu ile ABD'de kaldı ve Columbia ile Berkeley üniversitelerinde çalışmalarını sürdürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın Amerika"da okuyan çocuklarını gündeme getiren Baykal"ın, Yahudilerin bursuyla Amerika"da okuduğu günleri unutturmak istemesi dikkat çekiyor. Baykal"ın bursuyla okuduğu Rockfeller Vakfı"nın patronu David Rockefeller, dünyayı yönettiği söylenen Council On Foreign Relations, Bilderberg Group ve Trilateral Commission adlı gizli örgütlerin imparatoru olarak biliniyor.

David Rockefeller"e bağlı bu örgütlerin üyeleri üç ayrı gruba ayrılıyor. Bunlar; “Kuzey Amerika seçkinleri”, “Avrupa Seçkinleri” ve “Japon seçkinleri”. Bu oluşumun içersinde Türkiye seçkinleri Bilderberg Grubu"na üye yapılmışlar. Rockfeller Vakfı, yabancılara burs veren kurumların başında geliyor. Vakfın harcadığı paranın üçte birinin CIA tarafından sağlandığı ifade ediliyor.

Bu vakıf, geri kalmış, müttefik, peyk ya da üstü kapalı sömürge ülkelerdeki gençleri elden geçirip değerlendirmek, Amerikan sevgisini, bağlılığını aşılamak amacıyla kuruldu. Vakıf, önem verdiği ülkelerde, kendisine bağlı geleceğin liderlerini kurstan geçirip yetiştirmek üzere bugüne kadar sayısız gence Amerika"da eğitim imkanı sağladı.Vakit

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2007, 12:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48