banner39

Deniz Baykal'ın büyük üzüntüsü

CHP lideri Baykal, "eskiden 'devlet bizim anlayışımızı temsil ederdi" diyerek artık böyle olmadığından dert yandı.

Arşiv 04.10.2009, 09:18 04.10.2009, 09:20
Deniz Baykal'ın büyük üzüntüsü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Bursa'da ilginç sözler sarf etti. Ülkenin geleceği üzerinde bir mücadele verildiğini öne süren Baykal, "Değerler sistemi üzerinde bir büyük mücadele yürüyor. Eskiden 'devlet bizim anlayışımızı temsil eder, devlet çağdaş insanı yetiştirir, çağdaş ölçüleri devlet eğitim kurumlarına yeni kuşaklara taşır' biçiminde bakıyorduk konuya." şeklinde dert yandı.

Baykal, Ergenekon davası sanıklarından Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran'ın rektörlük görevinin son aylarında imzaladığı protokolle Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü içerisinde arsa verdiği Çağdaş Eğitim Kooperatifi'ni ziyaret etti. Eğitimde büyük bir mücadele verildiğini söyleyen CHP lideri, "Artık devletin de böyle bir çaba içerisinde olmadığı çok açık biçimde ortaya çıktığına göre iş tekrar vatandaşa, aydınlarımıza düşmüştür." dedi. Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti 3. Olağan Kongresi'nde "Demokratik açılım için CHP'den davet bekliyorum" açıklamasına da cevap verdi: "Biz de Başbakan'dan davet bekliyoruz." Erdoğan'ın mektubunun gelmediğini söyleyen Baykal, "Gelmemiş mektuba cevap vermemiz uygun olmaz."dedi.

CHP lideri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM açılışında söylediği, "Sorunumuzu biz kendimiz çözmezsek başkaları çözer." cümlesini eleştirmeyi de sürdürdü. "Öcüler gelip sorunumuzu çözecekler, ham yapacaklar bizi, öyle mi arkadaşlar?" ifadesini kullanan Baykal, Cumhurbaşkanı'na "Gölge etme başka ihsan istemez." diye seslendi.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?