banner39

Deniz Baykal'ın eşi ilk kez konuştu

Deniz Baykal'a ait olduğu ileri sürülen kaset skandalının ardından gözlerin çevrildiği Olcay Baykal yaklaşık 25 gün aradan sonra ilk kez konuştu.

Arşiv 30.05.2010, 09:40 30.05.2010, 10:02
Deniz Baykal'ın eşi ilk kez konuştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Taraf Gazatesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın sorularını cevaplayan Olcay Baykal görüntülerin montaj olduğuna inanıyor. Olcay Baykal'ın en büyük kızgınlığı ise gemi satın aldıkları iddilarına karşı.


Olcay Baykal, Fatih Altaylı'ya ilişkin soruya. "O adam baştan sona yalan söylüyor. Biz Nurallah Gezgin7i 1974 yılından bere görmedik, ailesini de tanımayız.

Ben bu noktada Altaylı'nın son derece değişik imalar içeren "Deniz Bey Meral Gezgin'i çok iyi tanır" açıklamasını hatırlatıyorum.

"Yine yalan söylüyor. Ancak Deniz Dışişleri Bakanı iken bu hanım sivil toplum kurumunun başındaydı. O süreçte birkaç kez karşılaşmıştır. Hele Tuluay mı ne, onu hiç tanımayız. Bu kişinin (F.A.) Deniz'e özel bir hıncı var, niye böyle, anlayabilmiş değilim. Geçmişte de Antalya'da büyük arazilerimiz olduğu yönünde yalan haberler yazdı. İspatlayamadı ve tazminat ödedi. Bu sefer de böyle olacak.Hiç mi utanması yok. Nasıl böyle pervasızca yalan söyler. Deniz Bey size de açıkladı. Bizlerin hiçbir zaman 340 bin dolar paramız olmadı.'' şeklinde konuştu.

Fatih Altaylı'nın iddialarına yönelik  Olcay Baykal'a "Çıkarsın o banka hesaplarını, borsa bilgilerini, Artık teknoloji ilerledi. her şeyimizi araştırabilirler. Bulsunlar getirsinler. Yalan bunlar. Bakın sonra artık telefon dökümleri, bilgisayar dökümleri de çıkartılabiliyor. Sizin aracılığınızla rica ediyorum lütfen hepsi çıkartılsın. Deniz bir kez bile bu hiç tanımadığınız insanlarla görüşmüş mü? Temas kurmuş mu? Bir görüşmeye konuşmaya rastlayamazlar. Bütün bunlara çok üzülüyorum."

Olcay Bayka, Hürriyet gazetesinin Deniz Baykal manşetine ilişkin ise "O manşet, o yalan haber Deniz'i çok üzdü. Teknoloji ürünü montaj bir kaset gerçekmiş gibi, kişiler tespit edilmiş gibi sunuldu. Oysa rapor da oradaki kimlikler tespit olunamıyor diyor. Ben siyasi konularda hiç konuşmam, bir yorum yapmam ama ali onurumuza saldıran yalan haberler hepimizi çok üzüyor. Bir anda bombardıman gibi yalanz haberler çoğaldı. Hem de bize yakın olduğunu söyleyenler yapıyor bunu. Bin anda döndüler. Ben de çok üzülüyorum bu duruma." diye konuştu.

Olcay Baykal, kaset iddilarına inanmadığını söylerken "Böyle yalan şeylere, tertip şeylere açıklama yapmak bile zül geliyor bize. İşte rapor, gerçekleri söylüyor. Bunları maksatlı olarak yapıyorlar. Çok ayıp bunlar..." dedi.


 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?