banner39

Deniz Feneri Derneği'nden Samsun'a okul

Deniz Feneri Derneği, Samsun'da okulu olmayan Kıranalan köyüne, 300 bin YTL'ye mal olan 5 derslikli bir okul yaptırdı.

Arşiv 30.03.2008, 14:42 30.03.2008, 14:42
Deniz Feneri Derneği'nden Samsun'a okul


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Kıranalan köyüne, Deniz Feneri Derneği'nin katkılarıyla 5 derslikli ilköğretim okulu yaptırıldı. Kıranalan Köyü Deniz Feneri İlköğretim Okulu, 300 bin YTL'ye mal oldu.

Okulun açılışına Samsun Vali Yardımcısı Raif Özener, Vezirköprü Kaymakamı Adem Arslan, Vezirköprü Garnizon Komutanı Göksel Seri, Belediye Başkanı Osman Özer, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Arslan, öğrenciler, köy halkı ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk İlköğretim Okulu folklor ekibi bir gösteri sundu.

EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, tüm Türkiye'de eğitim seferberliği başlattıklarını belirterek, "Cehaletin düşmanı eğitimsizlik nasıl bir yer tutuyorsa, eğitim yoksullukla da mücadelenin başında geliyor" dedi.

Kaymakam Arslan da, ilçenin eğitim durumu ve eğitime verdikleri önemden bahsederek, Vezirköprü'de yaşayan çocukların eğitimini yükselterek diğer bölgelerdeki çocuklarla eşit şartlarda yarışmaları için çalıştıklarını dile getirdi.

ÖĞRENCİLERE HEDİYELER

Vali Yardımcısı Raif Özener ise, "Deniz Feneri Derneği'nin eğitime verdiği destek ülke genelinde çok büyüktür. Eğitim her şeyin başında gelir. Bu okul Kıranalan köyüne anlamlı bir şekilde yapıldı. Okulun yapılmasında köylülerin desteği çok büyük oldu. Hepsi kendi imkanlarını seferber etti. Okulun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Özener'in konuşmasının ardından Kaymakam Arslan, Deniz Feneri Genel Başkanı Yılmaz'a teşekkür plaketi verdi. Vali Yardımcısı Özener, Kaymakam Arslan, Belediye Başkanı Özer, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz'ın kurdeleyi keserek açılışı yapmasının ardından okul gezildi. Açılış ile birlikte öğrencilere hediye paketi dağıtıldı.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?