Deniz Kuvvetleri'nde bir subay daha intihar etti

Güney Deniz Saha Komutanlığı'nda görevli Deniz Kurmay Albay Berk Erden intihar etti.

Deniz Kuvvetleri'nde bir subay daha intihar etti


 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İzmir'de Güney Deniz Saha Komutanlığı'nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erdem öğle saatlerinde beylik tabancasıyla intihar etti. İntihar eden albayın kimliği hakkında bilgi bulunmuyor. Daha önce de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda benzer intiharlar yaşanmıştı.

Olay, bugün saat 16.30 sıralarında, Güney Deniz Saha Komutanlığı Lojmanları'nda meydana geldi.

Komutanlık bünyesinde görev yapan Deniz Kurmay Albay Berk Erden'in lojmanından silah sesi gelmesi üzerine askeri yetkililer harekete geçti.

Lojmanda yapılan incelemede Kurmay Albay Erden'in beylik tabancasıyla başına ateş ederek canına kıydığı belirlendi.

Askeri Savcı'nın ve Komutanlık görevlilerinin yaptığı soruşturmanın ardından Albay Erden'in cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Geçtiğimiz Aralık ayında da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki Amirallere suikast hazırlığı iddiasıyla sürdürülen soruşturma kapsamında tutuklanıp serbest bırakılan ve hakkında tekrar tutuklama kararı çıkan Deniz Albay Ali Tatar, tutuklama kararının kendisine tebliğ edilmesinin ardından Beykoz Askeri Lojmanları’ndaki evinde silahla intihar etmişti.

Askeri savcılık intiharla ilgili soruşturma başlattı. İntiharın nedeni konusunda henüz net bir bilgi yok ancak albayın özel yaşamındaki sorunlar nedeniyle intihar ettiği öne sürüldü. Kıdemli Albay Erdem'in otopsi işlemleri ise devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2010, 09:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35