banner39

Deprem habercisi mi? Atina'da otoyolu kurbağalar bastı / FOTO

İki saat süreyle yolu kapatan kurbağaların deprem habercisi olabileceği öne sürülüyor

Arşiv 27.05.2010, 15:29 28.05.2010, 07:27
Deprem habercisi mi? Atina'da otoyolu kurbağalar bastı / FOTO



Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Yunanistan'da kurbağalar, ülkenin kuzeyinde önemli bir otoyolu kapattı.

Selanik trafik polisi amiri Yorgo Tanoğlu, "milyonlarca" kurbağanın Selanik'in doğusunda bulunan Langada yakınındaki otoyolu kapladığını, yolun bu yüzden iki saat kapalı kaldığını belirtti.

kurbagalar.jpg

Tanoğlu, kurbağaların muhtemelen yakınlardaki bir gölden geldiğini söyledi. Yolun, üç aracın kurbağalara çarpmamak için yoldan çıkması üzerine kapatıldığı, olayda yaralanan olmadığı bildirildi.

Öte yandan, otoyolun kurbağa akınına uğraması ülkede deprem paniğine neden oldu.

kurbagalar1.jpg

2008 yılında Çin'de ve geçen yıl da İtalya'da meydana gelen depremlerden önce kurbağaların büyük sürüler halinde göç etmelerinden yola çıkan bazı bilim adamları, çok yakın bir zaman içinde Türkiye ve Yunanistan'da yeni bir deprem meydana gelebileceğini ileri sürdü.

kurbagalar2.jpg

İngiltere'deki Açık Üniversite'den bir grup bilim adamı, geçen ay yayınladıkları bir raporda, kurbağaların depremi önceden sezebildiğini ileri sürmüşlerdi.

Rapora göre, 6 Nisan 2009'da İtalya'nın Aquila kentinde meydana gelen ve 300 kişinin ölümüne, 40 bin kişinin de evsiz kalmasına yol açan depremden birkaç gün önce bölgedeki kurbağaların göç etmişti.

kurbagalar4.jpg

Aynı rapora göre, 5 Mayıs 2008'de de Çin'in orta bölgelerinde kurbağa göçü yaşanmış ve 12 Mayıs'ta orta Çin'de 12 bin kişinin ölümüne yol açan büyük deprem meydana gelmişti.

kurbagalar3.jpg

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?