banner39

Deprem İstanbullular'ı sokağı döktü

Merkez üssü Balıkesir olan 5.2 şiddetindeki deprem, İstanbul'da paniğe yol açtı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Deprem İstanbullular'ı sokağı döktü

Balıkesir'de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 21.15'te merkez üssü Kuş Gölü olan 5.2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 5.2 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Çanakkale ve Bursa'da da hissedildi. Bazı yerlerde halk sokağa fırladı. İstanbul'da depremi en şiddetli hisseden ise daha önce depremi yaşayan semtler oldu. Özellikle depremi daha önce ağır bir şekilde hisseden Avcılar'da halk panik içinde sokaklara fırladı.

Cami minaresi yıkıldı

Balıkesir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Manyas ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, şu ana kadar can ve mal kaybına ilişkin bir bilgi ulaşmadığını bildirdi.
Uzunkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin il genelinde kontrollerini sürdürdüğünü belirterek, ''Şu ana kadar can ve mal kaybına ilişkin bilgi ulaşmadı'' dedi. Bandırma'nın Doğrucak Köyünde bir caminin minaresinin yıkıldığı yönünde bilgi alındığını belirten Uzunkaya, bunun dışında herhangi bir olumsuzluğun kendilerine ulaşmadığını bildirdi.

Türkiye Jeofizik Kurumu Başkanı Prof.Dr. Ahmet Ercan Güney Marmara'da kurulan yeni sistemde bir hafta önce bazı hareketler tespit ettiklerini söyledi. Büyük depremin habercisi olduğunu söylemenin mümkün olmadığını söyleyen Ercan şimdilik büyük bir deprem beklemediğini söyledi. Balıkesirde bir kırığın olduğunu vurgulayan Ercan şimdilik bir paniğin gereksiz olduğunu söyledi.

İstanbul'da başta Beylikdüzü, Avcılar, Bakırköy Küçükçekmece Pendik'te hissedilen depremde vatandaşlar sokağa döküldü.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?