banner39

Derenin yuttuğu işçi hala bulunamadı

Kadıköy'deki Kurbağalı dereye düşen belediye işçisi hala bulanamazken, işçinin ailesi çaresiz bir şekilde bekliyor.

Arşiv 09.06.2010, 16:58 09.06.2010, 16:58
Derenin yuttuğu işçi hala bulunamadı

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle taşan Kurbağalıdere'ye düşerek kaybolan belediye işçisi Mevlüt Macit'i (46) arama çalışmaları sürüyor. Arama çalışmalarını izleyen aile, ortada bir ihmal olduğunu öne sürerek, hukuki yollara başvurmaya hazırlanıyor.

Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan Mevlüt Macit (46), sağanak yağış nedeniyle taşan Kurbağalıdere'ye düşerek kaybolmuştu. Öldüğü belirlenen Macit'in cesedine ulaşmak için başlatılan çalışmalar bugün de devam ediyor. Talihsiz işçinin kardeşi Cem Macit, amcası Hilmi Macit ve amcasının oğlu Mehmet Macit de, Fenerbahçe mevkiine gelerek çalışmaları izledi. Olaya tepki gösteren aile, ortada bir ihmal olduğunu savundu. Mehmet Macit, "Olayın başlangıcına baktığınız zaman, emniyet tedbirsizliği var. Gece çalışması için evden almışlar, düştüğü yere getirmişler. Düştüğü yeri görenler, dere zaten taşmış, demiri düzeltecek bir şey yok ki diyor. Dün yağmurdan dolayı çalışılamadı. Aramalardan sonuç çıkmazsa, biz de denize açılıp arayacağız. Takılıp derede kalması mümkün değil. Gereken bütün hukuki yollara başvuracağız" dedi.

Mevlüt Macit'in, 3 çocuğundan 2'sinin, maddi imkânsızlıklar sebebiyle okulu bırakmak zorunda kaldığını ifade eden amca oğlu Mehmet Macit, "Evlerinde elektrikleri bile yok. Maddi sıkıntı içindeler. Biz bu işin takipçisi olacağız" diye konuştu.

Cem Macit de, ortada bir ihmal bulunduğunu öne sürerek, "Belediye başkanı dün 10 dakikalığına uğradı. Başkan gittikten sonra çalışmalar iyice durdu. Yüzme bilmeyen birinin oraya gönderilmesi hataydı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?