banner39

Destekçileri çatışmada, eski başbakan ziyafette-VİDEO

Tayland'ın darbeyle devrilen liderinin taraftarları son günlerde Tayland sokaklarında ölümle mücadele ederken kendisi Suudi çöllerinde sefa sürüyordu.

Arşiv 16.04.2010, 10:30 16.04.2010, 11:58
Destekçileri çatışmada, eski başbakan ziyafette-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tayland'da hafta sonunda, son 18 yılın en şiddet dolu siyasi protestolarında 22 kişi hayatını kaybetti. Peki kırmızı gömlekli protestocuların, uğruna sokaklara çıktığı isim o sırada ne yapıyordu? Sorunun cevabı, eski Başbakan Taksin Şinawatra'nın Facebook sayfasında bulundu.

Cnntürk'ün haberine göre, Eski Başbakan'ın, o hafta sonunda, Suudi Arabistan'da çöl sefası yaptığı ortaya çıktı.

Ziyafette Suudilerle yerel yemekleri paylaşan isim, Tayland'ın eski Başbakanı Taksin Şinawatra. fotoğraflar Şinavatra'nın Facebook sayfasından. 11 Nisan Pazar ve 12 Nisan Pazartesi tarihli. 10 Nisan Cumartesi'yi o pazar gününe bağlayan gecede Tayland sokakları gergindi, adeta savaş alanına dönmüştü. Şinawatra'nın destekçileri sokaklar polisle çatışıyor, polise molotof kokteylleriyle saldırıyor, karşılığında kurşun yiyordu. Facebook fotoğrafları, onlar sokaktayken, gönüllü sürgündeki eski Başbakan'ın Suudi Arabistan'da, siyasi içeriğinin ne olduğu anlaşılamayan temaslarda bulunduğunu ortaya koydu. 2006'da darbeyle devrilen Taksin Şinawatra, darbeden bu yana Londra ve Dubai'de yaşıyor. Aynı zamanda telekomünikasyon sektöründeki yatırımlarıyla dolar milyarderi olan işadamına Tayland'da hem girişimci sınıf, hem de yoksullar destek veriyor.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?