banner39

Devletin zirvesi, 5 Ocak'ta Köşk'te buluşacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, devletin zirvesini Köşk'te buluşturacak.

Arşiv 03.01.2010, 10:09 03.01.2010, 10:46
Devletin zirvesi, 5 Ocak'ta Köşk'te buluşacak


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yıl nedeniyle yasama, yürütme ve yargının zirvesi ile 5 Ocak'ta Çankaya Köşkü'ne bir araya gelecek.

Suikast girişimi iddialarının, dinleme tartışmalarının, Ergenekon soruşturmasının ve sivil-asker geriliminin gündemde sıkça yer aldığı 2009'un ardından, Cumhurbaşkanı Gül, yeni yılın ilk haftasında yasama, yürütme ve yargının başkanları ile yeni yıl yemeğinde bir araya gelecek.

Çankaya Köşkü'ndeki yemeğe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, Askeri Yüksek İdari Mahkemesi Başkanı Hakim Tuğgeneral Tuğrul Arıbal, Askeri Yargıtay Başkanı Hakim Tuğgeneral Ahmet Alkış davet edildi.

Yeni yılın ilk haftasındaki yemekte kabineden ise sadece Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in olması dikkat çekti. Ergin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı sıfatıyla davet edildi. Gül, 2007 ve 2008 yıllarında da devletin zirvesine yeni yıl yemeği vermişti.

5 Ocak'taki yemekte 2009'un genel bir değerlendirilmesinin yapılması, yargıda dinleme, suikast girişimi iddiaları gibi tartışma yaratan konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?