banner15

Devrik başkan Bakiyev'den dünyaya çağrı

Kırgızistan'ın devrik Devlet Başkanı Bakiyev, "Ülkedeki duruma etki etmek için her türlü imkandan yoksunum" dedi.

Devrik başkan Bakiyev'den dünyaya çağrı


Kırgızistan'ın insani felaketin eşiğinde olduğunu söyleyen ve uluslararası topluma yardım çağrısı yapan devrik başkan Bakiyev, 'duruma etki etmek için her türlü imkandan yoksunum' dedi.

Kırgızistan'ın devrik Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev, ordu ve polis güçlerinin, muhalefet tarafından kurulan geçici hükümetin kontrolüne geçtiğini kabul etti.

Bakiyev, Kırgız 24kg ajansı tarafından yayımlanan açıklamasında, "Maalesef ordu ve güvenlik güçleri yeni yönetimin emri altında, bunlar düzeni sağlayamazlar. Ben Kırgızistan'ın devlet başkanı olarak, şu anda ülkedeki duruma etki etmek için her türlü imkandan yoksunum. Dün yaşanan trajik olaylarda benim hatam varsa sorumluluktan kaçmayacağım. Devlet Başkanı dokunulmazlığına saklanmayacağım" dedi.

Bakiyev, Kırgızistan'ın bir insani felaketin eşiğinde olduğunu belirterek, uluslararası topluma yardım çağrısı yaptı.

Bakiyev, "Uluslararası toplumu özellikle Kırgızistan'daki kritik duruma dikkat etmeye çağırıyorum. Kırgızistan bir insani felaketin eşiğinde" dedi.

Bişkek'teki olayların ardından kenti terk eden Bakiyev, Rus radyosu Moskova'nın Yankısı'na verdiği demeçte de ülkenin güneyinde olduğunu ve buradan ayrılmaya niyeti bulunmadığını söyledi.

Bu arada, Calalabad eyaletine geçici hükümet tarafından atanan vali, Bakiyev'in burada olmadığını belirterek, devrik devlet başkanının nerede olduğunu bilmediklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2010, 09:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 9 yıl Önce

abdli babana git it onlar seni kurtarir.memleketini itlere peskes cektin sonun onlar gibi olur insallah cehennem yani

Mustafa Balkaya
Mustafa Balkaya - 9 yıl Önce

Haberlere yorumlarınızı yazarken,anlaşılır şekilde yazınız, kısa SMS yazısı gibi kesik kesik yazmayın anlaşılmıyor.iyi çalışmalar

banner39

banner36

banner37

banner35