banner39

Dicle Üniversitesi: Kanunlara saygılıyız

Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Zülküf Gülsün, "TBMM'de görüşülen kanunda ne emrediliyorsa onu uygularız. Kanunlara saygılıyız" dedi.

Arşiv 11.02.2008, 16:52 11.02.2008, 16:52
Dicle Üniversitesi: Kanunlara saygılıyız


Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektör Yardımcısı Zülküf Gülsün, üniversitelerde başörtüsü serbestisi getirmek amacıyla, TBMM'de yapılan anayasa değişikliğiyle yeniden düzenlenen kanun maddesinin vereceği yetkiyi uygulayacaklarını söyledi.

Yasa değişikliğin Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra öğrencilerin başörtüleriyle derslere girebileceğini anlatan Gülsün, "Şu an öğrencilerin başörtüsüyle derse girmeleri söz konusu değil. Çünkü dersler daha başlamadı. Önümüzdeki hafta başlayacak. TBMM'de görüşülen kanun maddesi Resmi Gazete'de yayınlanır ve bize ne emrediyorsa onu uygularız. Kanunlara saygımız var ve gereğini yapmaya hazırız." diye konuştu.

Bazı gazetelerin internet sitesinde Dicle Üniversitesi'nde başörtülü öğrencilerin derse alındığı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını anlatan Gülsün, "Bazı öğrencilerimiz ders notları ya da hazırlıkları için binaya girerken görüntülenmiş olabilir. Ancak derse girdikleri doğru değil. Zaten ders yok ki öğrenciler derse girsin." şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?