Dinamit patlaması

Hakkari'de yol genişletme çalışmaları için 200 kilogram dinamit patlatılarak dev kayalar aşağı indirildi.

Dinamit patlaması

Dinamitlerin patlaması sırasında çıkan alevler ve dumanlar aksiyon filmlerindeki görüntüleri aratmadı.Görüntüler: DHA

Hakkari'de yolun genişletme çalışmalarında, yol kenarında buluna dev kayaların parçalanması için de kilolarca dinamit ve asit anhidrit kullanıldı.

200 kilo dinamit ve asit anhidrit karışımı patlayıcı, açılan oyuklara yerleştirildikten sonra büyük bir gürültü ile patlatıldı. Patlama sırasında oluşan alev ve duman korku filmlerini aratmazken, dev kayaların inişi heyecanla izlendi.

Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, yol genişletme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, yola dökülen kayaların 4 saat içinde temizleneceğini söyledi.

Hakkari'nin Depin bölgesinde Karayolları 114. Şube Şefliği tarafından 2 yıldan bu yana sürdürülen yol genişletme çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Yolun genişletme çalışmalarında, yol kenarında buluna dev kayaların parçalanması için de kilolarca dinamit ve asit anhidrit kullanıldı. 200 kilo dinamit ve asit anhidrit karışımı patlayıcı, açılan oyuklara yerleştiridikten sonra büyük bir gürültü ile patlatıldı. Patlama sırasında oluşan alev ve duman korku filmlerini aratmazken, dev kayaların inişi heyecanla izlendi. Patlamanın ardından genişletme çalışmaları yapılan bölgeye gelen Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, Hakkari-Van karayolunda 10 yıldan buyana yol genişletme çalışmalarının sürdüğünü belirterek, kayaların dinamitle indirildiğini söyledi. Vali Nasuhbeyoğlu, çalışmaların aralıksız süreceğini belirterek şöyle konuştu:
"Kuşkusuz yol genişletme çalışmaları sırasında vatandaşlarımız sıkıntı çekiyor. Hakkari'de başka alternatif yol olmadığı için, zaman zaman yaşanan bu sıkıntıları gidermek için, Berçelan yaylasından alternatif bir yol yapılması için çalışmamız var. Bu alternatif yolun faaliyete geçmesiyle vatandaşlarımız sıkıntıdan da kurtulacaktır. Şu anda sıkıntı çekilebilir ancak, genişletilen yolun üç şeritli olmasıyla birlikte vatandaşlarımız daha büyük bir rahatlığa kavuşacaktır."

Kaynak: Samanyoluhaber

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2007, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER