banner39

Dinleme yok, açık bırakılan telefon var

Önder Sav'ın, açık kalan cep telefonundan dinlendiği ortaya çıktı.

Arşiv 29.05.2008, 06:37 29.05.2008, 11:42
Dinleme yok, açık bırakılan telefon var


CHP, Önder Sav'ın eski Bolu Valisi Ali Serindağ'la yaptığı görüşmenin Vakit Gazetesi'nde yayınlanmasını 'telekulak skandalı' olarak değerlendirdi. Ancak Ankara'da herkesin güldüğü bir iddia konuşuluyor.

Buna göre görüşmeye ilişkin haber, Önder Sav'ın cep telefonunu açık unutmasıyla elde edildi. Sav, Vakit muhabiri tarafından dinî değerlere hakaret içeren sözleri sebebiyle ısrarla arandı. Bu konuda açıklama yapmak istemeyen Sav, her seferinde cep telefonunu kapattı. Eski Bolu Valisi'yle yaptığı sohbet sırasında aynı konuda telefonlara maruz kaldı. Son aramada telefonun 'no' tuşu yerine yanlışlıkla 'yes' tuşuna bastı.

Cep telefonunu kapattığı düşüncesiyle de kenara koydu. Ancak telefonun açık kaldığını fark eden muhabir, sessiz bir şekilde odadaki konuşmaları dinledi. Muhabir, not ettiği ifadeleri haber olarak yazdı. Alınan bilgilere göre, önümüzdeki günlerde 45 dakikalık telefon dökümü kamuoyuna açıklanacak. Gazetenin Ankara temsilcisi Serdar Arseven, CHP'nin basit bir gazetecilik olayını 'telekulak skandalı' olarak vererek, gündemi saptırmaya çalıştığı görüşünde.

Arseven, "Baykal, 'çok yüksek bir teknoloji kullanıldı' diyor. Emin olun buna sadece gülüyoruz. Hukuk bunu çok basit bir araştırma ile ortaya çıkarabilir. O zaman yüksek değil, çok alçak bir teknolojiyle son derece basit bir hadise olduğu görülecektir. Haberin nasıl oluştuğunu açıkladığımızda hem Sayın Baykal hem de Sayın Sav, bu olayla ilgili sarf ettikleri sözlerinden utanacaklardır. Çünkü son derece komik durumla karşı karşıyayız." ifadelerini kullanıyor.

BAYKAL: DEVLET SERVİS ETTİ

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dinleme olayı için, güvenlik güçleri dinledi ve dinci gazetelere servis etti iddialarında bulunmuştu. Baykal, aynı konuşmasında Önder Sav'ın Hz. Muhammed'e hakaret içeren sözlerine ise hiç değinmemişti.
 
İÇİŞLERİ BAKANI: DİNLEME YOK
 
Olayın duyulmasının ardından bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay dinleme olayının kesinlikle yalan olduğunu böyle birşey varsa savcıları ve Ankara valisini göreve çağıracağını söylemişti.
 
FIRAT: CHP ISPATLAMAZSA MÜFTERİDİR
 
Dengir Mir Mehmet Fırat ise, "Baykal iddialarını ispatlamazsa müfteri olur" dedi.
 
Kaynak: Zaman/Dünya Bülteni
 
 

banner53
Yorumlar (1)
Hasan Erdemli 13 yıl önce
Ne diyelim;
Rabbımın ve müslümanların kutsal değerlerine saldırıda bulunulursa;
Adamı kendi eliyle rezil ve maskara eder...
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?