banner39

Dinlemeye takılan tuhaf konuşmalar

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel ile 68'liler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Merdan Aslan arasında telefon görüşmesindeki ilginç diyaloglar dikkat çekti.

Arşiv 28.03.2008, 08:53 28.03.2008, 11:26
Dinlemeye takılan tuhaf konuşmalar


Ergenekon'da tutuklanan İP lideri Doğu Perinçek'e sorgusunda bir telefon görüşmesi soruldu. Yaklaşık bir ay önce yapıldığı belirlenen görüşmede Perinçek'i 68'liler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Merdan Aslan arıyor Aslan, STK'lar olarak Yargıtay Başkanı, Yargıtay Başsavcısı ve bir Anayasa Mahkemesi üyesiyle görüşmeler yaptıklarını, bu isimlerin Cumhuriyet konusunda tavizleri olmadığını söylüyor.

Andıç gibi gazetecilerin listesi var İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel ile 68'liler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Merdan Aslan arasında telefon görüşmesindeki ilginç diyaloglar dikkat çekti. Önsel ve Aslan 13 Şubat 2008 günü saat 17.51'de Perinçek'i telefonla arayarak Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcisi olarak 5-6 kişilik bir heyetle Yargıtay Başkanı, Yargıtay Başsavcısı ve bir Anayasa Mahkemesi üyesiyle yaptıkları görüşme hakkında bilgi verdiler. Diyalog şöyle::

TUHAF KONUŞMA
* Aslan: Son derece emin son derece kararlı konuştular. Merak etmeyin bu iş yani Cumhuriyet kazanımları... Hukuk olarak son derece olumlu yanıt verdiler. Hukuk olarak, hukuk çerçevesinde, yargı olarak sonuna kadar direneceğiz. Kimse merak etmesin. Bu işleri çözeceğiz...

* Perinçek: Kim?

* Aslan: İkinci bir şey söylerdiler ama...

* Perinçek: Bu şey bir Yargıtay Başkanı, diğeri Anayasa?

* Aslan: Anayasa Mahkemesi üyesi

* Perinçek: Anayasa Mahkemesi başka...

* Aslan: Anayasa Mahkemesi Başkan Yardımcısı toplantıdan çıkamadı. Onunla görüşemedik. Selma Hanım ile görüştük.

* Perinçek: Üye mi?

* Aslan: Üye evet... Ondan sonra Yargıtay Başsavcısı ile Yargıtay Başkanı ile görüştük. Hasan Gerçeker. Geçen gün seçildi. Son derece kararlılar. Cumhuriyet meselesinde hiç de tavizleri yok. Bir şey istediler orası çok önemli. 'Siz' dediler, 'Siz bizim her şeyimizle, kitle desteğini, halk desteğini, toplum desteğini oluşturmanız gerekiyor.' Bunu söylediler.

* Perinçek: Kim kim gittiniz.

* Aslan: CMOK'un dönem sözcüsü avukat Ayten Aydeniz, Mennan vardı, bir de Ankara'dan Suay'da vardı. ADD'den Erkan'la Ali Ercan var. Telefon görüşmesindeki diyalogların ne anlama geldiğinin sorulduğu Perinçek ifade vermeden önce avukatıyla görüşmek istedi. Perinçek'in böyle bir konuşmayı kabul ettiğini ancak konuşmanın bant çözümünün tamamen ve eksiksiz olarak yapılmasını istediği belirtildi. Diyaloglarla ilgili olarak Perinçek'in ifadesinde özetle, "Bu konuşma bütün Atatürkçü aydınlar arasında, bütün Türkiye'de yapılan görüş alışverişlerine bir örnektir. Türkiye Atatürkçü aydını ile ayakta kalacaktır" diyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?