banner39

Diplomat, Türkiye'yi metrese benzetti

Guardian'da yayınlanan bir köşe yazısında, Fransız diplomat, Türkiye'yi AB'nin metresine benzetti: AB Türkiye'yi ne kaybetmek istiyor ne de onunla evlenmek

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Diplomat, Türkiye'yi metrese benzetti

Geoffrey Wheatcroft imzalı makalede, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) üyeliğinin, umutlu bir koroya rağmen gerçekleşmeyeceği ifade edildi. Bunan asla olmayacak anlamına gelmediği kaydedilen makalede ancak üyeliğin yakın zamanda gerçekleşecek gibi görünmediği belirtildi.
Fransız bir diplomatın, Türkiye ile AB arasındaki ilişkileri bir adamla metresi arasındaki ilişkiye benzettiği belirtilen makalede, Avrupa kastedilerek, adamın metresini kaybetmeyi de onunla evlenmeyi de istemediği ifade edildi. Makalede, “Türkiye bir kilisenin çalmayacak çanını bekliyor” denildi.

“Türkiye bir engeli aşınca Avrupa yenisi bulacak”

Hoşlarına gitse de gitmese de Türklerin kabul etmesi gereken daha çok şey olduğu kaydedilen makalede, Türkiye bir engeli aştığında Avrupa’nın yeni bir tane bulacağı yazıldı.

Türkiye ile ilgili sorunun kültürel, ekonomik ya da dini değil, çok basit bir biçimde coğrafi olduğu ifade edilen makalede, Fransız bir politikacıya atıfta bulunularak Avrupa’nın sınırlarının Irak’a kadar genişleyip genişleyemeyeceği soruldu.

Kıbrıs’a da değinilen makalede, Annan Planı’na hayır dediği hatırlatılan Rum yönetiminin, ülkelerini, AB içinde en az sevilen üye haline getirdiği ifade edildi.

Anka

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?