banner39

Dış politika İnönü'nün torununa emanet

CHP'de, Haluk Koç ile İsmet İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan, dış politikadan sorumlu olacaklar.

Arşiv 31.05.2010, 01:49 31.05.2010, 01:49
Dış politika İnönü'nün torununa emanet


CHP’de 20 kişilik MYK’ya girmeyi ve Başkanlık Divanında yer almayı bekleyenler arasında hayal kırıklığı da oluştu. Yeni dönemde Haluk Koç ile İsmet İnönü’nün torunu Gülsün Bilgehan, dış politikadan sorumlu olacak.

CHP MYK’nın belirlenmesi ve Başkanlık Divanı üyelerinin de seçilmesinin ardından CHP’de görev bölümü de yapıldı. Ancak 20 kişilik MYK’ya girmeyi bekleyen isimler ile Başkanlık Divanında yer almayı bekleyenler arasında hayal kırıklığı da oluştu.

Yeni dönemde Samsun milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Haluk Koç ile İsmet İnönü’nün torunu Genel Sekreter yardımcısı Gülsün Bilgehan, dış politikadan sorumlu olacaklar. Daha önce buı görevde Genel Başkan yardımcısı Omur Öymen bulunuyordu.

MYK üyesi ve Mardin eski milletvekili Mahmut Duyan ise, Güneydoğu politikası ile ilgilenecek.  Genel Sekreter Önder Sav koltuğunu korurken, Kılıçdaroğlu’nun MYK’da bölgesel dengeyi gözetmesi dikkat çekti. Baykal’ın liderliğindeki parti yönetiminden sadece Önder Sav ve Faik Öztrak yeni yönetimde yer aldı.

TROYKA DAĞILDI
Gürsel Tekin’in yönetime girememesi hem PM’de hem de MYK’da ilk çatlağı oluşturdu. PM’deki gizli oylama sırasında Sav’ın adaylığı için 6 fire çıktı.  Tekin’in yönetime girememesi Baykal’ın istifası sonrası oluşan kısa süreli, “Sav-Kılıçdaroğlu-Tekin troykasını’’ da dağıttı.

CHP yönetiminde aktif görev alamayan isimler arasında, eski bakanlardan Nihat Matkap, Sivas Milletvekili Malik  Ecder Özdemir, Mersin Milletvekili İsa Gök, İstanbul Milletvekilleri Çetin Soysal ve Necla Arat, İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Hurşit Güneş, Mehmet Faraç, Enver Aysever öne çıktı.

CHP’deki görevlendirmeye göre, Genel Başkan yardımcılarından Hakkı Suha Okay, Örgüt, TBMM ve Basınla İlişkilerden, Haluk Koç Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odaları ve Yurtdışı İlişkilerden, Gaye Erbatur Parti İçi Eğitimden, Umut Oran İş, Çalışma Hayatı ve Halkla İlişkilerden sorumlu olacak. Genel Sekreter yardımcıları Tekin Bingöl üye yazım ve örgüt ilişkilerinden, Gökhan Günaydın meslek kuruluşlarından, Gülsün Bilgehan yurtdışı ilişkilerden, Abdülrezzak Erten Halkla İlişkilerden sorumlu olacak.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?