banner39

Dış yatırım 30 milyar doları bulacak

Rekabet Kurumu'nun 10.Yıl Sempozyu'muna katılan Başbakan Erdoğan," Bu yıl dış yatırım 30 milyar dolara çıkacak." dedi

Arşiv 13.04.2007, 12:43 13.04.2007, 12:45
Dış yatırım 30 milyar doları bulacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Havalimanı'nın işletmesini Alman-Türk ortaklığı bir firmanın alması ile birlikte yılın ilk aylarında 10 milyar dolar olan dış yatırımın 13-14 milyar doları aşacağını söyledi. Erdoğan, bu yıl dış yatırımın 30 milyar dolara doğru çıkacağını dile getirdi.

Rekabet Kurumu'nun Bilkent Otel'de gerçekleştirilen 10. Yıl Sempozyumu'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Rekabet Kurumu Başkanı Mustafa Parlak ve çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.

Artık devletin tüccarlık yapmadığını ve Türkiye'deki büyümenin en önemli unsurunun açık, şeffaf, istikrarlı ve güven veren politikalar olduğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, "Devlet sadece ufuk veriyor, düzenliyor, denetliyor. Rekabet alanının içerisinde devlet yok. Düzenliyor, denetliyor" dedi.

Türkiye'nin yıllar boyu en önemli ihtiyacının devlet ve milletin aynı yöne bakması olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, Antalya Havalimanı'nın işletmesini Alman-Türk ortaklığı bir firmanın aldığını hatırlattı. Başbakan Erdoğan, dış yatırımın yılın ilk aylarında 10 milyar dolar olduğunu ve bu ihale ile birlikte 13-14 milyar doları aşacağını söyledi. Erdoğan, bu yıl dış yatırımın 30 milyar dolara doğru çıkacağını dile getirdi. Bunun, ülkenin gerçek meselelerine eğilme ile olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Milletini en çok seven milletine en çok hizmet eden kişidir.

kaynak: Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?