banner39

DİSK Genel Kurulu'nda tek aday Çelebi

DİSK'in 13'üncü Genel Kurulu'nda Genel Başkanı Süleyman Çelebi tek aday oldu.

Arşiv 15.02.2008, 11:57 15.02.2008, 11:57
DİSK Genel Kurulu'nda tek aday Çelebi


DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, DİSK'in 13'üncü Genel Kurulu'nda genel başkanlık için kendisi dışında bir aday olmadığını belirtti.

Çelebi, yaptığı açıklamada, genel kurulunun bugün Caddebostan Kültür ve Kongre Merkezi'nde başlayacağını hatırlatarak, genel kurulda DİSK'in önümüzdeki 4 yıllık hedeflerinin belirleneceğini kaydetti.

Genel kurulda, genel başkanlık seçimlerinin de yapılacağını, bu konunun örgütün genel mutabakatıyla sonuçlandırıldığını ifade eden Çelebi, "Genel başkanlık için şu ana kadar benim dışımda ortaya çıkan bir aday yok. Ortaya çıkan bir arkadaşım yok ama bu bir genel kuruldur, genel kurul sırasında başka adaylar çıkabilir. Örgütümüzün büyük bir bölümü benim aday olmamı istiyor" dedi.

DİSK Genel Sekreteri Musa Çam'ın bazı kişisel nedenlerle görevini bırakmak istediğini de anlatan Çelebi, Çelebi'nin Bolu'daki Başkanlar Kurulu toplantısında kendi arzusu ve talebiyle 'ben bu süreci sonlandırmak istiyorum' dediğini hatırlattı.

Çelebi, "Tabii göreve davam etmesi konusunda örgütümüzde büyük bir istek var. Henüz konu açıklığa kavuşmadı ama devam etmek istemiyor" dedi.

Bu arada, bugün başlayacak ve 3 gün devam edecek 13'üncü DİSK Genel Kurulu'na 40'ı aşkın yabancı sendikacının da katılacağı bildirildi.

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?