Diyanet Kur'an-ı Kerim CD'si dağıtacak

Diyanet, Kur'an-ı Kerim'in Türkçe mealini CD'ye okutup yarısına yakınını halka ücretsiz dağıtacak.

Diyanet Kur'an-ı Kerim CD'si dağıtacak

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Görmez, AA muhabirine, Türkiye'de okuma alışkanlığının gelişmiş ülkelere oranla çok düşük olduğunu söyledi. Bu yüzden Kur'an-ı Kerim'in de çok az okunduğunu ve buna bağlı olarak iyi kavranamadığını düşündüklerini ifade eden Prof. Dr. Görmez, bu düşünceden hareketle Türkçe mealinin CD'ye okunması konusunda çalışma başlattıklarını bildirdi.

Kur'an-ı Kerim'in Türkçesini CD'ye kimin okuyacağı konusundaki görüşmelerin sürdüğünü belirten Prof. Dr. Görmez, şöyle konuştu:

''Okunamıyorsa, isteyen Kur'an-ı Kerim'i, Türkçesini dinleyerek öğrenecek. Bugüne kadar Kur'an-ı Kerim ile ilgili yayınlarımızın yüzde 50'sine yakını ücretsiz dağıtıldı. Türkçe CD'lerin de aynı şekilde yarısına yakını ücretsiz dağıtılabilir. Henüz kaç adet CD hazırlanacağı bile net değil.''

Prof. Dr. Görmez, Kur'an-ı Kerim'in yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çıkarılan ''Peygamberimi Öğreniyorum'' gibi bazı kitapların da CD'ye okunup dağıtımının yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39