banner39

Diyanet Kur'an-ı Kerim CD'si dağıtacak

Diyanet, Kur'an-ı Kerim'in Türkçe mealini CD'ye okutup yarısına yakınını halka ücretsiz dağıtacak.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Diyanet Kur'an-ı Kerim CD'si dağıtacak

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Görmez, AA muhabirine, Türkiye'de okuma alışkanlığının gelişmiş ülkelere oranla çok düşük olduğunu söyledi. Bu yüzden Kur'an-ı Kerim'in de çok az okunduğunu ve buna bağlı olarak iyi kavranamadığını düşündüklerini ifade eden Prof. Dr. Görmez, bu düşünceden hareketle Türkçe mealinin CD'ye okunması konusunda çalışma başlattıklarını bildirdi.

Kur'an-ı Kerim'in Türkçesini CD'ye kimin okuyacağı konusundaki görüşmelerin sürdüğünü belirten Prof. Dr. Görmez, şöyle konuştu:

''Okunamıyorsa, isteyen Kur'an-ı Kerim'i, Türkçesini dinleyerek öğrenecek. Bugüne kadar Kur'an-ı Kerim ile ilgili yayınlarımızın yüzde 50'sine yakını ücretsiz dağıtıldı. Türkçe CD'lerin de aynı şekilde yarısına yakını ücretsiz dağıtılabilir. Henüz kaç adet CD hazırlanacağı bile net değil.''

Prof. Dr. Görmez, Kur'an-ı Kerim'in yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çıkarılan ''Peygamberimi Öğreniyorum'' gibi bazı kitapların da CD'ye okunup dağıtımının yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?