banner15

Diyanet kurban bedelini açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde "Vekalet Yoluyla Kurban Kesimi Kampanyası" bu yıl için de başlatıldı. Vekaleten kesilecek bir kurban bedeli de belirlendi.

Diyanet kurban bedelini açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl için kurban bedelinin 240 YTL olduğunu kaydederken, kurban paralarının en geç 29 Aralık gününe kadar yatırılması gerektiğini duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla sürdürülen “Vekalet Yoluyla Kurban Kesimi Kampanyası" bu yıl için de başlatıldı.

“Bu kampanyada kurbanlar, yurt içinde, Pakistan, Afganistan ve Türk Cumhuriyetleri gibi yurt dışındaki kesim merkezlerinde oluşturulan komiteler nezaretinde, dinimizin esaslarına uygun olarak kesilmektedirö denilen Başkanlığın hazırlattığı kampanya broşüründe, bu şekilde kesilen kurbanların ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılacağı bildirildi.

Broşürde, “Dağıtılması mümkün olmayan etler, nakde çevrilerek bedelleri yine yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile soydaş ve dindaşlarımıza ayni ve nakdi yardım olarak ulaştırılmaktadır" denildi.

Vekleten kurban kestirmek isteyen vatandaşların kurban bedellerini, en geç 29 Aralık günü akşamına kadar, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası’nın bütün şubelerine açtırılan Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Hesabı’na yatırmalarını veya www.diyanetvakfi.org.tr web sitesine kredi kartı ile ödemelerini isteyen Diyanet, aksi halde kurban kestirilemeyeceğine, paraların ise iade edileceğine işaret etti. Başkanlık banka şubelerinin bulunmadığı yerlerde en yakın il ve ilçe müftülüklerine başvurulmasını önerdi.

Kurbanlarının Pakistan’da veya Afganistan’da kestirilmesini isteyen vatandaşların banka dekonduna Pakistan ya da Afganistan yazmaları gerektiği belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35