banner39

Diyanet'ten Ramazan Bayramı mesajı

Diyanet işleri Bakanı Bardakoğlu, "Savaş gölgesinde bayram geçiren Müslümanlara dua edelim"

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Diyanet'ten Ramazan Bayramı mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Ramazan Bayramı’nı savaşın gölgesinde geçiren müslümanlar için dua edilmesini istedi. Bardakoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, bayramların sevgi ve huzuru topluma dalga dalga yayan, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, dargınları barıştırmanın ve insan olma üst kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleri olduğunu belirtti. “Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değil, insani ve dini güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir” diyen Bardakoğlu, çocukları sevgi ve kardeşliğin yaşandığı bu ibadet coşkusuyla tanıştırmak, bayram coşkusunu evlere taşımak gerektiğini bildirdi.

Bayramda kırgınlıklara, dargınlıklara ve küslüklere bir son verilmesi gerektiğine işaret eden Bardakoğlu, özellikle anne ve babaların, aile büyüklerinin hayır dualarının alınmasının önemine değindi. Bardakoğlu, “Evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlayalım, öksüz ve yetimleri, muhtaç ve kimsesizleri sevindirelim. Bizimle bayram sevincine katılmayan kimseleri, hapishane ve hastane köşelerinde, düşkünler yurdunda bulunan vatandaşlarımızı ziyaret edip gönüllerini alalım” derken, Ramazan’da elde edilen kazanımların Ramazan sonrasında da devam ettirilmesini istedi.
“Biz bu güzel yurdumuzda bayramın mutluluğunu yaşarken, yeryüzündeki sosyal ve iktisadi dengesizlikler, çıkar kavgaları, insan eliyle üretilen felaketler neticesi acı ve ıstırap çeken, sevinç ve mutlulukla bayram yapmaya hasret kalan, gözyaşı, şiddet, savaş ve yoksulluğun gölgesinde bayramı geçiren din kardeşlermizi unutmayalım ve onlar için de dua edelim” diyen Bardakoğlu, umut ve huzurun bütün insalık alemini kaplamasını, farklılıkları zenginlik sayabilen bir anlayışla sevgi ve kardeşlik dolu yarınlara bakılan bayramlara ulaşılması dileğinde bulundu.

 

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?