banner39

Diyarbakır'da PKK'lılar araçla saldırmış

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde karakola PKK'lıların araçla saldırdığı belirlendi

Arşiv 22.06.2010, 09:25 22.06.2010, 10:14
Diyarbakır'da PKK'lılar araçla saldırmış

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır Valiliği, Bağdere Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırı sonrası çıkan çatışmada, 5 PKK'lının ölü ele geçirildiğini bildirdi.

Açıklamada, Diyarbakır-Silvan yolu üzerinde bulunan Bağdere Jandarma Karakolu'na gri renkli bir aracın yaklaştığı, içindeki PKK'lıların  dur ihtarına el bombası atarak karşılık verdiği belirtildi. Açıklamada, "Araç içerisinde bir grup şahıs, karakol nizamiye nöbetçisinin dur ikazı üzerine, araç içerisinden el bombaları atarak karşılık vermişlerdir. Bu sırada karakol çevresindeki değişik noktalardan da karakola ateş edilmiştir. Saldırıya karakol komutanı ve nöbetçi diğer personel de anında ateşle mukabelede bulunmuş, ancak açılan ilk ateş sırasında kule nöbetçisi olan Jandarma Onbaşı Salih Albayrak şehit olmuş, el bombalarından etkilenen karakol komutanı Jandarma Başçavuş Aziz Bektaş Kaymak ve Jandarma Er Muhammet Tavut hafif yaralanmıştır." denildi.

Çatışmada yaralanan askerler Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne sevk edildiği belirtilen açıklamada 5 PKK mensubunun da ölü olarak silahlarıyla birlikte ele geçirildiği kaydedildi.
 

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?