banner39

Doğal gaz müjdesi

Edirne'nin Süloğlu ilçesine bağlı Geçkinli köyü yakınlarında 2005'te doğal gaz bulunmasının ardından açılan iki kuyudan daha gaz fışkırdı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Doğal gaz müjdesi

Merty Energy'nin Mühendislik Operasyonlar Müdürü Tayfun Atalay, 8 Aralık 2005 tarihinde açtıkları “Batı Umur-1” kuyusunda indikleri bin 52 metrede doğal gaza ulaştıklarını ve buldukları gazı yeni test ettiklerini söyledi.

“Batı Umur-1”de yapılan test çalışmasında, verilen emeğin ve harcadıklarının karşılığını alacak miktarda doğal gaz rezervinin tespit edildiğini ifade eden Atalay, bir süre önce açtıkları “Köyüstü-1” kuyusunda buldukları doğal gazın da test sonucunun olumlu olduğunu bildirdi.

Şu ana kadar bölgede açtıkları “Batı Umur-1” ve “Köyüstü-1” kuyularındaki doğal gazının yeterli miktarda olduğunu vurgulayan Atalay, “İki kuyunun doğal gazı istediğimiz miktarda. Açmış olduğumuz (Arpacı-1) kuyusunda yapacağımız test sonuçları da olumlu çıkarsa bölgede doğal gaz üretim tesisleri kurulacak. Ardından da yakın bölgedeki sanayi ve yerleşim yerlerine doğal gaz verilmeye başlanacak” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?