banner39

Doğu Perinçek '1 Numara'yı biliyor

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, Ergenekon terör örgütünün '1 numarasını' bildiği öne sürüldü.

Arşiv 22.03.2008, 11:34 22.03.2008, 20:02
Doğu Perinçek '1 Numara'yı biliyor

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon operasyonlarının devam ettiği ve büyük gözaltılarının yaşandığı Cuma günü, çok ilginç bir iddia ve ilginç bir isim ortaya atıldı.

Türkiye'de, bir televizyon programı yapan ve uzun zaman Müslüman gibi yaşayan Tuncay Güney adlı Yahudi bir gazeteci kilit isim olarak ortaya atıldı.

Tuncay Güney, Ergenekon operasyonun detaylarının gizli olduğu kişi olarak biliniyor. Örgütün Türkiye'deki en üstündeki adamı bile tanıdığı iddia ediliyor.
Yeni Şafak'ta yayımlanan bir haberde, Güney, Ergenekon'un "1 numarası" için "Adını söylersem beni öldürürler. Perinçek biliyor"

Tuncay Güney, Henry Kissinger'ın İstanbul'a Ergenekon örgütünün en tepesinde bulunan '1 numara' için geldiğini söyledi.

ÖRÜMCEK AĞI BİGİ TÜM TÜRKİYE'Yİ SARMIŞLAR

Yeni Şafak'a konuşan Güney Ergenekon operasyonuyla ilgili 'Türkiye'de tesbihin ipi koptu, taş dağıldı. Doğu Bey'in gözaltına alınması çok ilginç. Doğu abi çok şey biliyor çünkü. Bu kişiler çok güçlü, kendilerini mutlaka savunurlar. Örümcek ağı gibi tüm Türkiye'yi sarmışlar. Başetmek çok güç. Hedef AK Parti'nin bir şekilde gitmesidir' dedi.

PERİNÇEK BİLİYOR

Tuncay Güney, 'Ergenekon yapılanmasının tepesinde kim var' sorusuna ise 'Sana tavsiyem, bu soruyu Doğu Bey'e (Doğu Perinçek) sor. Çok yere ulaşırsın. Kusura bakma 1 numarayı asla söyleyemem' cevabını verdi. Güney, 'Bazı emekli paşaların ismi zikrediliyor' sorusuna da 'Bilinen biri ama asla bulaşma.

HENRY KİSSİNGER ONUNLA GÖRÜŞMEK İÇİN GELDİ

ABD eski Savunma Bakanı Henry Kissinger'in Türkiye'ye, '1 numara' ile görüşmek için geldiğini ileri süren Tuncay Güney, 'Kissinger Zion adlı tarikatın başkanı. Bu tarikatla bağlantılı çok şey var. Doğu Bey her şeyi biliyor' şeklinde konuştu.

GÜLEN GRUBUYLA İLİŞKİLENDİRİLİNCE

Tuncay Güney hakkında dün medyada yer alan "Samanyolu televizyonunda talk show yaptı" haberleri üzerine medya grubundan bir açıklama geldi.

Samanyolu grubu yaptığı açıklamada "bu kişi, kanalda sadece 10 ay çalıştı ve ondan sonra ilişkisi kesildi" denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?