banner39

Doğu Perinçek: Erdoğanlar, Güller yıkılacak

Ergenekon soruşturması tutuklu sanığı İP Lideri Perinçek, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül'e tehdidler yağdırdı.

Arşiv 11.06.2010, 16:04 11.06.2010, 16:04
Doğu Perinçek: Erdoğanlar, Güller yıkılacak

Ergenekon soruşturması tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sağlık kontrolü için Esenyurt Devlet Hastanesi'ne getirildi. Perinçek hastaneye girişinde, "Tayyip Erdoğanlar, Abdullah Güller yıkılacak, bizler geri çıkacağız. Hiç merak etmeyin. Hiç merak etmeyin." diye bağırdı. Perinçek'in çekilmesini engellemek için Cezaevi aracı, hastaneden çıkıp 1 saat boyunca şehir turu attı.

Ergenekon davası tutuklu sanığı İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, sağlık kontrolü için hastaneye getirildi. Perinçek'in getirilişi nedeniyle Esenyurt Devlet Hastanesi bahçesi ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Perinçek'in içerisinde bulunduğu cezaevi aracı, basın mensuplarına görüntü aldırmamak için Büyükçekmece ve Avcılarda yaklaşık 1 saat boyunca tur attı. Hastane bahçesine gelen cezaevi aracı, basın mensuplarının görünce, bir süre hastane bahçesinde bekledi. Daha sonra hiç kimseyi indirmeden hastaneden çıkan araç, Bahçelievler ve Avcılar bölgesinde 'şehir turu' attı. Basın mensuplarının takip ettiği araç daha sonra tekrar hastane bahçesine geldi.

Esenyurt Devlet Hastanesi Acil Servis girişine yanaşan araçtaki Perinçek, jandarmalar arasında hastaneye alındı. Bir basın mensubunun, "Sayın Perinçek bir şey söyleyecek misiniz? Geçmiş olsun." sözleri üzerine Perinçek, kendisiyle yürüyen askerleri durdurarak, "Tayyip Erdoğanlar, Abdullah Güller yıkılacak, bizler geri çıkacağız" diye bağırdı.

Perinçek, sağlık kontrolünün tamamlanmasının ardından cezaevi aracıyla Silivri Cezaevi'ne geri götürüldü.
 

Kaynak: Cihan
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?