banner39

Doğu'da yağmur, Batı'da sis görülecek

Türkiye'nin doğu kesimlerinde yer yer sağanak yağmur, batı kesimlerinde de sis görülecek.

Arşiv 08.10.2009, 09:28 08.10.2009, 09:28
Doğu'da yağmur, Batı'da sis görülecek

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun doğusu (Niğde, Kayseri ve Sivas), Doğu Akdeniz'in iç kesimleri (Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş), Doğu Anadolu'nun doğusu (Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari) ile Adıyaman, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülmesi bekleniyor.

Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis görülmesi tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında ise Türkiye genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile Doğu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre, bölgelerde hava bugün şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik) yer yer sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde İç Ege'de (Afyon, Kütahya ve Uşak) yer yer sis görülecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Niğde, Kayseri ve Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeybatı kesimlerinde sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu) sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevreleri, gece saatlerinde Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Kars, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?