banner39

Doktora giden başörtülü anneye şok hakaretler!

İsranbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne bebeğini tedavi ettirmeye çalışan başörtülü anneye, profesör hakaret etti.

Arşiv 23.03.2010, 14:31 24.03.2010, 14:38
Doktora giden başörtülü anneye şok hakaretler!

 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Halit Çam, 6 aylık bebeği havale geçirince, bebeğini Cerrahpaşa Hastanesi Çocuk Acil bölümüne getiren Sevda Akçay'a  taktığı başörtüsünden dolayı hakaret dolu sözler sarf edildiği bildirildi. 

Vakit gazetesinin haberine göre, olay, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Hastanesi'nde meydana geldi. İÜ Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Araştırma Görevlisi Yusuf Akçay'ın 6 aylık bebeği Hakan Yavuz Akçay, rahatsızlanarak havale geçirdi. Hakan bebeğin havale geçirmesi üzerine anne Sevda Akçay bebeğini Cerrahpaşa Hastanesi Çocuk Acil bölümüne götürdü. Anne Akçay, hastanede Prof. Dr. Halit Çam tarafından hakaretlere maruz kaldı.

ANNEYE HAKARET GİBİ SÖZLER

Anne Sevda Akçay konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, çocuğu hastanede yatarken, çocuk acil bölümünden sorumlu olan Prof. Dr. Halit Çam'ın, teftiş sırasında oğlu Akçay'ı kontrol ettiğini söyledi. Kontrol sırasında doktorun kendisine, “çocuğun nesi var?” diye sorduğunu ifade eden Akçay, doktora çocuğunda kalsiyum eksikliği olduğunu söylediğini kaydetti.

Akçay, Doktor Çam'ın bu cevap karşısında, kalsiyum eksikliğinin çocukta olmasına rağmen kendisine dönerek; “baksana şu kıyafetine tabii ki kalsiyum eksikliği olur. Bu kıyafetin neresinden güneş girecek. Sen hiç mayonu giyip deniz kenarında güneşlenmedin mi?” şeklinde garip bir cevap verdiğini belirtti. Doktorun kendisine hangi ilçede oturduğunu sorduğunu da söyleyen anne Akçay, Ümraniye'de oturduğunu söylediğini ifade etti.

Bu cevap karşısında Doktor Çam'ın daha da ileri gittiğini kaydeden Akçay, kendisine, “Tamam işte kendine benzeyenlerle beraber oturuyorsun” şeklinde konuştuğunu söyledi.

Çocuğunun hastalığı ile mi yoksa karşısındaki garip tavırlar içerisindeki doktorla mı uğraşacağına şaşırdığını kaydeden Sevda Akçay, doktora, “Siz bana hakaret etmeye mi geldiniz, çocuğumuzla ilgilenmeye mi geldiniz?” şeklinde soru sorduğuna dikkat çekti. Akçay, doktorun bu soru karşısında uzaklaştığını belirtti.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Araştırma Görevlisi Yusuf Akçay ise, doktorun eşi Sevda Akçay'a bu şekilde davranmasını hekim ahlakına yakıştıramadığını söyledi.

Vakit gazetesi muhabirinin konuyla ilgili kendisine ulaştığı Prof. Dr. Halit Çam, Sevda Akçay ile arasında tartışma yaşandığını doğruladı. Olay günü tıp öğrencileri ile beraber hastalara vizite yaptıklarını kaydeden Doktor Çam, annenin tesettürlü olduğu ve çocuğunda da kalsiyum eksikliği olduğunu duyunca öğrencilere dönerek; “Muhafazakar yapıda insanlar kapalı giyindiği için bunların güneşe maruz kalma şansları az. Dolayısıyla bu kişilerin çocuklarında kalsiyum eksikliği rastlanabiliyor. Bu kişiler farklı görüşlerdeki kişiler gibi mayo giymediği için güneşte kalma ihtimalleri de az” diyerek konuyu anlattığını belirtti. Doktor Halit Çam, anne Sevda Akçay'a dönerek de; “Sizler muhafazakar olarak farklı görüşte olan insanlar gibi mayo giymediğinizden dolayı güneşe maruz kalamıyorsunuz… Mayo giyenlerde ise kalsiyum eksikliği olmaz” dediğini iddia etti. Doktor Çam, anne Akçay'ın cahil olduğunu ve aydınlatmak için bunları kendisine söylediğini öne sürdü.

Kaynak: Vakit

Yorumlar (13)
Rasim 13 yıl önce
Okumuş kendi haklarını savunabilicek insanlara bile bu hakareler yapılıyorsa taşradan gelen garibana neler yapılır kim bilir kol kırılır yen içindemi kalır yoksa?.Sosyal devlet kanunlarıyla savunmasız insanları korumalı.Bu insanları ezdirmeyin Allah bunun hesabını sorar.Hastaneleri biraz daha iyi denetleyin görünür yerlere şikayet kutuları koyun
mehmet fatih 13 yıl önce
Bu tür olaylar bir çok yerde yaşanıyor.Müslüman gibi yaşamaya çalışan insanların imtihanı heralde.Ama ahiret te hesaplaşırlar.Hamd olsun ki orda profesörü de, generali de, makam mevki olarak en üstte olanlarda aynı seviyede olacak.
Birsen Şahin 13 yıl önce
Bir profesörün de çok iyi bileceği gibi, güneş ışını kıyafeti süzer geçer ve yolunu bulur. Bu profesöre derhal kınama cezası verilmeli; işini bırakıp, insanları siyasi lince tabi tuttuğu için. Bu kadar faşistlik olmaz!
Yazıklar olsun!
Adamın Biri 13 yıl önce
Allah bu adama cehennemde bol güneşler ve de aşırı irin nasib etsin...
hasan aksoy 13 yıl önce
profesorun sözleri doğru, aşağılamak için söylememiş. belki konuşma tarzı sert olabilir ama gerçekten tesettürlü insanlarda ve bebeklerinde d vitamini ve kalsiyum eksikliği görülür. bunda alınacak bir taraf yok bence.
hobarak 13 yıl önce
mehhehe
zehra 13 yıl önce
doğru söze ne hacet. heralde güneş görmezse olacağı bu...
Gerek mi var? 13 yıl önce
D vitamini sadece güneşin etkisiyle oluşmaz aynı zamanda balık yağında ve süt ürünlerinde de bulunur. Güneşin zararlı etkilerinden dolayı bu vitaminin besinlerden edinilmesi önerilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?