banner39

Dört İsrailliden üçü Türkiye'ye düşman - ANKET

İsrailliler'in yüzde 78'inin Türkiye'ye "düşman" gözüyle baktığı ortaya çıktı.

Arşiv 11.06.2010, 12:33 11.06.2010, 15:17
Dört İsrailliden üçü Türkiye'ye düşman - ANKET

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırının ardından yapılan bir kamuoyu yoklamasında, İsrailliler'in yüzde 78'inin Türkiye'ye "düşman" gözüyle baktığı ortaya çıktı.

İsrail Hayom gazetesinin, Gal Hahadaş kamuoyu şirketine yaptırdığı araştırmanın sonuçlarına göre, yüzde 78, "Türkiye'nin düşman ülke haline geldiğine" inanıyor. "Sizce son olaylardan sonra Türkiye düşman ülke haline geldi mi?" sorusuna "hayır" diyenlerin oranı ise yüzde 22'de kaldı.

Kamuoyu yoklamasına cevap verenlerin yüzde 92'si, "Gazze yardım filosunun durdurulması gerektiği" yolunda görüş belirtti. Filonun durdurulmaması gerektiği cevabını verenlerin oranı yüzde 5, kararsız kalanların oranı ise yüzde 3 oldu.

İsrail Hayom'un araştırmasına göre, yüzde 91, İsrail'in bundan sonra gelecek filoları da durdurması gerektiğini söyledi. "Filoları durdurmayalım" diyenlerin oranı yüzde 5, kararsızlar ise yüzde 4 oldu.

Kamuoyu yoklamasına göre, İsrailliler'in dörtte üçüne yakını, Gazze'ye 2006 yılından sonra başlayan abluka uygulamasının da kaldırılmasına karşı çıkıyor. "Abluka kaldırılmamalı" diyenlerin oranı yüzde 73, kaldırılmalı diyenler ise yüzde 16 oldu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (2)
yanlış tespit 11 yıl önce
zeka sorunu 2010-06-11 12:35:59

eğer öldürenler filistin olsaydı bugün filistinliler türkiyeye düşmandı. bu da israillilerin yüzde 78inin zeka ve eğitiminin ne olduğunu gösteriyor. meseleye çıkar veya ideolojik veya etnik açıdan bakıldığını gösteriyor, israillilerin yanlış tespitleri yanlış sonuçlara neden oluyor. israil ablukaya son verip cinayetleri durdurur ve filistinlilerin haklarına saygı gösterir ise çok kısa bir zamanda türkiyenin yeniden en iyi dostu olur. israilliler yanlış tespit yapıp doğru sonuç alamaz.
Kompleksli Pisikopatlar... 11 yıl önce
Nüfusunun yüzde 98´i Dünyanin degisik Ülkelerinden gelmis bir Azinlik. Eski Rus Cumhuriyetlerinden gelenler, tuhaf bir durum ama yüksek derecede Fanatik ve Irkciklar, ayni zamanda Insan Sevgisi yok denecek kadar az. Birde onlarin bizi Sevdigi degil, bizlerin onlar hakkinda ne düsündügü bence daha önemli, Atom Bombalarina güveniyorlarsa hata ediyorlar, Adama yedirirler o Silahlari, öyle Mavi Marmara Gemisindeki gibi gafil Avlanacagimizi zanediyorlarsa aldaniyorlar.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?