banner39

DSP'li İçli: Kimi medya grubu terörist gibi

DSP'li Tayfun İçli, "Kimi medya grubu, terörist grubu gibi davranıyor. Bunlara sessiz kalamayız" dedi.

Arşiv 13.01.2009, 18:35 13.01.2009, 18:35
DSP'li İçli: Kimi medya grubu terörist gibi

TBMM Genel Kurulu'nda sicil affına ilişkin kanun tasarısının görüşmeleri sırasında Ergenekon soruşturmasına yönelik tepki geldi. DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, "Kimi medya grubu, terörist grubu gibi davranıyor. Bunlara sessiz kalmak mümkün değil" diye konuştu.

TBMM Genel Kurulu'nda, kabul edilen Danışma Kurulu önerisiyle gündemin son sırasında yer alan Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile Karşılıksız Çek ve Protesto Senetler ile Kredi ve Kredi Kartları Borçlarına İlişkin Kayıtların Dikkate Alınmaması Hakkında Kanun Tasarısı, gündemin 3 ve 4. sırasına çekildi.

Öneriyle Genel Kurulun çalışma saatleri de belirlendi. Buna göre, Genel Kurul, 13 Ocak ve 20 Ocak salı günlerinde 15.00-20.00, 14 Ocak Çarşamba, 15 Ocak Perşembe, 21 Ocak Çarşamba ve 22 Ocak Perşembe günleri 14.00-20.00 saatleri arasında mesai yapacak.

Salı günleri, 1 saat süreyle sözlü soru önergeleri görüşülüp, diğer denetim konuları ele alınmayacak.

Danışma Kurulu önerisi aleyhine söz alan DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, ülke gündemiyle AK Parti'nin gündeminin birbirinden farklı olduğunu savundu.

Ergenekon soruşturmasına değinen İçli, bazı gazetecilerin soruşturma kapsamındaki bazı onurlu ve ahlaklı kişilerle ilgili yazılar yazdığını söyledi.

Soruşturma kapsamında yayınlanan yazılardan örnek veren İçli, "Kalem, silah gibi kullanılmaya başlandı. Kendine aydın diyen bazı kişiler, ahlaklı, onurlu kişilerin bilgilerini yazıp çiziyor, insanları lekeliyorlar. Silahlar insanları öldürür, yaralar ama bunlar tıbbi müdahaleyle önlenir. Fakat, kalem silahının yarattığı acıyı, tahribatı ortadan kaldırmak mümkün değildir. Medyanın, yasama, yürütme ve yargıdan sonra 4. kuvvet olduğunu söylüyorduk. Kimi medya grubu, terörist grubu gibi davranıyor. Bunlara sessiz kalmak mümkün değil" diye konuştu.

Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç de halkın fakr-u zaruret içinde olduğunu belirterek, bölgedeki ekonominin canlandırılması için terör mağdurlarının zararlarının ödenmesi gerektiğini söyledi.

"Ergenekon, bu ülkede çok bir ciddi rejim haline geldi" diyen Genç, uzun süre tutuklu kalmanın önüne geçilmesi için Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu'nda değişiklik yapılması gerektiğini savundu.

Genç, "İsrail fosforlu bomba yağdırıyor, AKP, kendi karşıtları üzerine Ergenekon bombası yağdırıyor. Yargıya talimat vermemek lazım" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?