banner39

DTP: Diyalog elimizi uzattık bekliyoruz

DTP'li Milletvekili Ahmet Türk, diyalog ellerini uzattıklarını belriterek "bu konuda çok samimiyiz" dedi.

Arşiv 09.08.2007, 14:51 09.08.2007, 17:55
DTP: Diyalog elimizi uzattık bekliyoruz

DTP eski Eşbaşkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk, barış ve diyalog elini ilk günden uzattıklarını ve yanıt beklediklerini söyledi. Türk, “Biz zaten ilk günden beri demokratik diyalog için bize düşen sorumluluğu yerine getirdik. Her zaman silahın ve şiddetin karşısında olduk. Bir elimizde silah yoktur. Biz diyalog elimizi ilk günden beri uzattık ve bu konuda samimiyiz” dedi.

DTP Genel Merkezi’nde toplanan grup toplantının ardından açıklama yapan DTP eski Eşbaşkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk, grup yönetimi seçim sonuçlarını açıkladıktan sonra gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Parlamentoda ilk günden itibaren yaptıkların tokalaşma jestinde samimi olduklarını ifade eden Türk, “Her zaman silahın ve şiddetin karşısında olduk. Bir elimizde silah yoktur. Biz diyalog elimizi ilk günden beri uzattık ve bu konuda samimiyiz” dedi.

‘MECLİS’TE KARDEŞLİK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Türk, DTP grubunun Türkiye’de kardeşleşmeyi sağlayacak demokratik bir Türkiye’nin oluşması için çalışacağını ifade ederek şöyle konuştu: “Bizim amaçladığımız demokratik bir cumhuriyetin oluşmasıdır. Demokratik bir Türkiye’nin oluşması için çalışacağız. Demokratik bir Türkiye’de tüm halkımızın mutlu olacağına inanıyoruz. Önemli olan farklılıkları bir zenginlik olarak görecek bir yaklaşım içinde olmamızdır. Böyle bir anlayışla siyaset yapacağız, beklentimiz elbette ki diğer partilerinde bu farklılıkları bir zenginlik olarak görerek, halkın taleplerini sivil demokratik yöntemlerle yorumlayarak çözmeye çalışmasıdır. Bu konuda demokrasi için barış için her türlü özveriye hazırız.”

‘DİYALOG ELİMİZE YANIT VERİLMELİ’

Türkiye’nin sorunlarının inkar ve imha anlayışıyla çözülmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Türk, “Artık farklı bir dönem yeni bir dönem sorunlara yeni bir bakış anlayışıyla mecliste olacağız. Herkesten böyle davranmasını istiyoruz. Biz zaten ilk günden beri demokratik diyalog için bize düşen sorumluluğu yerine getirdik. Biz başkaları gibi düşünmüyoruz. Her zaman silahın ve şiddetin karşısında olduk. Bir elimizde silah yoktur. Biz diyalog elimizi ilk günden beri uzattık ve bu konuda samimiyiz. Bu diyalog elimizin yanıt bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?