DTP grup yönetimi belirlendi

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) TBMM Grup yönetimi belirlendi.

DTP grup yönetimi belirlendi


DTP eski Genel Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk grup başkanlığına getirilirken DTP Meclis grubu şu isimlerden oluşturuldu.

DTP Genel Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk Grup Başkanlığı'na, DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan ile Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş da başkanvekilliklerine getirildi.

DTP'nin Parti Genel Merkezi'nde yapılan toplantısının ardından görevlendirmeleri açıklayan Türk, DTP Meclis Grubu'nun parlamento çalışmalarında barışa ve diyaloğa katkı sunacak bir tavır içerisinde olacağını söyledi.

Parti grubunun, çatışma ve şiddetin tamamen Türkiye gündeminden kalktığı, barışçıl ve demokratik siyasetin öne çıktığı bir süreç için çaba göstereceğini kaydeden Türk, diyaloğu önemsediklerini belirtti.

Türk, "Bu ülkede kardeşleşmeyi sağlayarak, iç dinamikleri harekete geçirerek,sivil, demokratik yöntemlerle sorun üzerinde kafa yorarak sonuç alacağımıza inanıyoruz. Grubumuz bu mantıkla çalışmalarını sürdürecek. Bizim amaçladığımız gerçekten demokratik bir Cumhuriyet'in, demokratik bir Türkiye'nin oluşması" dedi.

Türk, "Biz demokratik Türkiye'de tüm halkımızın mutlu olacağına inanıyoruz. Önemli olan farklılıkları bir zenginlik olarak görerek, bilerek bir yaklaşım içinde olamamız. Biz böyle bir anlayışla siyaset yapacağız" diye konuştu.

Beklentilerinin, diğer partilerin de farklılıkları zenginlik olarak görmesi olduğunu ifade eden Türk, halkın taleplerinin sivil, demokratik yöntemlerle yorumlanarak çözülmeye çalışılmasını istedi. Türk, "Barış için, demokrasi için her türlü özveriye hazırız" dedi.

DTP MECLİS GRUBU

Grup Başkanlığı'na Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün seçildiği DTP Grubu'nda, başkanvekilliklerine Van Milletvekili Fatma Kurtulan ile Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş seçildi.

Grup Yönetim Kurulu, İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Diyarbakır Milletvekili Gültan Kışanak, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, Bitlis Milletvekili Mehmet Nezir Karabaş, Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'den oluştu.

Grup Denetim Kurulu üyeliklerine, Diyarbakır milletvekilleri Aysel Tuğluk ile Akın Birdal getirildi.

Siirt Milletvekili Osman Özçelik, Van Milletvekili Özdal Üçer, Muş Milletvekilleri Sırrı Sakık ve Nuri Yaman ile Mardin Milletvekili Emine Ayna da Grup Disiplin Kurulu üyeleri oldu.

AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2007, 14:59
banner53
YORUM EKLE

banner39