banner39

DTP seçimde yine boş oy kullanacak

DTP, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde benimsedikleri boş oy kullanma kararını diğer turlarda da sürdürecek.

Arşiv 21.08.2007, 18:43 21.08.2007, 22:05
DTP seçimde yine boş oy kullanacak

DTP'li milletvekilleri bugün TBMM'de sürpriz bir şekilde toplanarak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde benimsedikleri boş oy kullanma kararını, diğer turlarda da sürdürmeyi benimsedi.

DTP Grubu, TBMM'de bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci başta olmak üzere bir dizi konuyu ele aldı. Milletvekillerinin hangi komisyonlarda görev alacağının da konuşulduğu toplantı, Ahmet Türk başkanlığında yapıldı ve yaklaşık 6 saat sürdü. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda boş oy kullanılmasının diğer turlarda da sürdürülmesi benimsenirken, bu tutumun Abdullah Gül'ün "Kürt sorunu" konusunda mesaj vermesi halinde Gül'e oy verilmesi yönünde değişmesi benimsendi.

YEZİDİ KATLİAMINA HEYET GÖNDERME ERTELENDİ

Irak'ta Yezidilere gerçekleştirilen intihar saldırısında yüzlerce kişinin ölmesiyle ilgili olarak DTP MYK'da alınan karar uyarınca bir heyet gönderilmesi, bugün yapılan toplantıda bir süreliğine ertelendi. Edinilen bilgiye göre erteleme kararında bölgede bulunan "Kürt yöneticilerin Bağdat'da bulunması" etkili oldu.

 

Kaynak: ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?