banner39

DTP şimdi de Said'-i Nursi'ye sarıldı

Bölgedeki Muhafazakar kesimi yeni keşeden DTP, Said-i Nursi'nin itibarının iade edilmesi için atağına geçti.

Arşiv 29.03.2008, 09:22 29.03.2008, 11:56
DTP şimdi de Said'-i Nursi'ye sarıldı


Demokratik Toplum Partisi (DTP) Batman Milletvekili Bengi Yıldız, TBMM'ye verdiği soru önergesi ile, Said-i Nursi'nin mezarının yerinin açıklanmasını ve itibarının da iade edilmesini isteyecek.

DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, TBMM Başkanlığı'na bugün bir soru önergesi vererek, Said-i Nursi'nin mezarını meclis gündemine taşıyacak. DTP'li Yıldız, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle vereceği soru önergesinde, Nursi'nin mezarını bilmenin herkesin hakkı olduğu belirterek, mezar yerinin açıklanmasını isteyecek.

Yıldız sadece Said-i Nursi'nin yargıda aklandığını belirterek, iade-i itibar verilmesini de istedi. Said-i Nursi'nin 1960 yılında Şanlıurfa'da vefat ettiğini ve oraya defnedildiğini hatırlatan Yıldız, 1960 askeri yönetiminde mezarının buradan alınıp bilinmeyen bir yere götürüldüğünü söyledi.

Kaynak: Star Gazetesi

Yorumlar (4)
hasan 15 yıl önce
üstadın yerini zaten talebeleri biliyor
üstaddan bi haber olanların bilmemesi normaldir
Yeni oyun 15 yıl önce
DTP bunu yapmakla ne yapmaya çalışıyor acaba?
murat aydın 15 yıl önce
oo gönüllerde DTP işne bak taş toprakta değil gönlümüzde
gözcü 15 yıl önce
tırmanmak için bastıkları tüm basamakların sahte olduğu kırldığını gördükleri için tutunabilecekleri birine ihtiyaçları var. said nursiyi basamak kullanma niyetinizi allah açığa çıkararrak sizi rezil etsin amin..
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?