banner39

DTP sine-i millet kararını Diyarbakır'da açıklayacak

DTP'den yapılan açıklamada sine-i millet kararına yarın start verileceği belirtildi.

Arşiv 13.12.2009, 13:54 14.12.2009, 07:52
DTP sine-i millet kararını Diyarbakır'da açıklayacak

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kapatılan DTP'den yapılan açıklamada, "Gruplarının fiilen Meclis'ten çekildiği ve Ahmet Türk ile Aysel Tuğluk başta olmak üzere yarın tüm milletvekillerinin Diyarbakır'a giderek alınan sine-i millet kararını fiili olarak yerine getirecekleri" bildirildi.

Açıklamada, 7 Aralıkta partinin kapatılma davasının esastan görüşüleceği açıklandıktan sonra Meclis grubunun bir araya geldiği ve MYK üyelerinin de toplantı yaptığı anımsatıldı.

Bu toplantılar sonucunda "eşbaşkan Ahmet Türk'ün partilerinin kapatılması ve tek bir arkadaşlarının bile vekilliğinin düşürülmesi durumunda Meclis grubunun tümünün istifa edeceğini ve sineyimillete dönüleceğini kamuoyuna açıkladığı" belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Aynı toplantıda milletvekillerimiz istifa dilekçelerini eşbaşkanlarımıza sunarak sineyimillet kararlılığını göstermişlerdir. Alınan bu kararla ilgili herhangi bir değişiklik ve yeni değerlendirme de söz konusu değildir.

Kimi dostlarımızın dayanışma örneği göstererek yaptıkları öneri ve değerlendirmeler sonrasında mecliste grup kuracağımıza dair spekülatif haberler yapılmaktadır. Bu ve benzeri tartışmalar partimizin gündeminde değildir, tamamen dışımızda gerçekleşmektedir. Grubumuz fiilen Meclisten çekilmiştir ve pazartesi günü (yarın) Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk başta olmak üzere tüm milletvekillerimiz Diyarbakır'a giderek alınan sineyimillet kararını fiili olarak yerine getireceklerdir.

Aynı gün partimizin karar merci olan Parti Meclisi, Demokratik Toplum Kongresi Danışma Kurulu Meclisi ve milletvekillerimizin de katılımıyla yapılacak toplantıda Meclis grubumuzun aldığı istifa kararının nasıl ve ne zaman uygulanacağına dair bir sonuca ulaşılacaktır.

Süreç, eşbaşkanımız Sayın Ahmet Türk'ün 12 Aralık'taki açıklamasında belirttiği gibi, fiili olarak başlamıştır ve kararlılıkla sürdürülecektir."

banner53
Yorumlar (1)
Aliosman 12 yıl önce
Ergenekon ve derin devlet zaten böle programlamıştı. Kargaşa,Sonra mitingler iç çatışmalara götürecek provakatif eylemler...vs, vs
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?