banner39

DTP'den şehit evine taziye ziyareti

DTP milletvekilleri Şırnak'ta hayatını kaybeden bir askerin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Arşiv 23.08.2007, 07:26 23.08.2007, 10:26
DTP'den şehit evine taziye ziyareti

DTP Şırnak milletvekilleri, Hakkari'nin Çukurca ilçesine askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma er Hüseyin Çeken'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

DTP Şırnak milletvekilleri Hasip Kaplan, Sevahir Bayındır, Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak, İdil Belediye Başkanı Resul Sadak ile DTP Şırnak il ve ilçe örgüt temsilcileri şehit asker Hüseyin Çeken'in Cizre'de oturan ailesinin evine gitti.

DTP'li vekiller ve belediye başkanları şehit erin babası Faraç Çeken ile aile büyüklerine başsağlığında bulundu.

DTP Şırnak milletvekili Hasip Kaplan, Meclis çalışmaları ve cumhurbaşkanı seçimleri sebebiyle daha önce gelemediklerini belirterek aileden özür diledi.

Jandarma er Hüseyin Çeken, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 18 Ağustos'ta operasyona giderken bindiği askeri aracın devrilerek kaza yapması sonucu şehit olmuştu.

Yorumlar (1)
alperen erenoğlu 15 yıl önce
dtp'bu ülkede gerçekten siyaset yapmak istiyorsa pkk ile olan tüm bağlarını koparmalıdır.şehit kardeşimize gitmesine sevindik.ama militan cenezelerinide boykot etsinler.o gepgencecik çocuk bu ülkede yaşamanın ve tsk.lerinde asker olmanın bedelini ödemiştir.ancak şereflice şehit olmuştur.ayni siyasi görüşün bakış açısı değişmediği sürece bu ziyaret; o insanlara ACI vermekten başka hiç bir şey veremez.bu ülke, türk- kürt ,alevi- sünni, laik -anti laik karşıtlığı yapanlara cezalarını verecektir.bunu hep birlikte yakında göreceğiz.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?