banner39

DTP'den Van'da seçmene tehdit

Kapı kapı dolaşılarak dağıtılan bildiride "AK Parti'ye oy verirseniz, hesabını canınızla ödersiniz" denildi...

Arşiv 02.04.2009, 08:02 02.04.2009, 08:02
DTP'den Van'da seçmene tehdit

Van'da 29 Mart seçimleri öncesi bildiri dağıtılarak halkın tehdit edildiği ortaya çıktı. Terör örgütü PKK'nın bir alt grubu olan Halk Fedai-İntikam Birlikleri üyelerinin imza attığı bildiriler Van'da kapı kapı dolaşılarak vatandaşlara elden teslim edildi.

Bildiride AK Parti hükümetini halkı kandırmakla suçlayan PKK üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve ailesini de hedefine aldı. Van Belediyesi'nin Çelik ailesinin hanedanlığına dönüştüğünün iddia edildiği bildiride "Soyguncu-talancı-hırsız-alçak Hüseyin- Ramazan Çelik kardeşler ve hizmetkarları ihanetçi Burhan Yenigün başta olmak üzere, birkaç hırsız, soyguncu ve talancı çete kentimizi cehenneme çevirdiler. Trilyonlarca para çaldılar. Halkımızın kanına girdiler. Onlar, halkımızın katilidirler" denildi.

"Kendinize gelin" tehdidi

Bildirinin devamında Kürt halkının ve Türk askerlerinin ölümünden Türk hükümetini sorumlu tutan PKK üyeleri, "Yeter Artık. Kendinize gelin" sözleriyle ilk tehdit cümlelerini sarf ettiği görüldü. Seçimlerin DTP ile seçime giren Kürt halkı için ölüm kalım meselesine dönüştüğüne vurgu yapılarak, halka sandıkta AK Parti'ye oy vermemeleri konusunda açıkça tehditler savurulan bildiride şu ifadeler kullanıldı:

"Halkımız her gün değerli evlatlarını gözünü kırpmadan feda ederken, her gün yeni bir gencimiz toprağa düşerken, AKP'ye oy veren herkesin de can güvenliği tehlikede olacaktır. Canınızı-malınızı bir oy için tehlikeye atmayın. Canınızı-malınızı-geleceğinizi seviyorsanız iyi düşünün. Yeter artık. Aksi takdirde, bu topraklarda sizlere yaşamı zehir edeceğiz."

1 kişi gözaltına alındı

Bunun yanı sıra bazı vatandaşların telefonla evlerinden aranarak tehdit edildiği öğrenildi. Polis, teknik dinlemeye takılan bu konuşmalar üzerine 1 kişiyi gözaltına alarak hakkında işlem başlattı. Bu arada DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, DTP'nin seçmenleri tehdit ettiğine ilişkin iddiaların doğru olmadığını savunarak, "Her yenilginin bir mazereti vardır. Asıl benim seçim bölgemde bize karşı devletin güçleri birleşti" dedi.

Kaynak: Bugün

banner53
Yorumlar (1)
ahmet baş 11 yıl önce
bir canakkaleli olarak söylüyorum baktım adam yüzde 52 oy almış akp zihniyeti bozguna ugrayınca yalanlarıda başladı harbi utanın !
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?