banner39

DTP'den Yezidiler için başsağılığı ziyareti

DTP milletvekilleri, Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) Ankara Temsilciliğini ölen Yezidiler için başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Arşiv 24.08.2007, 16:02 24.08.2007, 16:02
DTP'den Yezidiler için başsağılığı ziyareti


 
DTP'liler, Irak'ın kuzeyinde Yezidilerin yerleşim bölgelerini hedef alan saldırılarda ölenler için başsağlığı dilemek amacıyla Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) Ankara Temsilciliğini ziyaret etti.

DTP Genel Başkan Yardımcısı Selma Irmak ve Batman Milletvekili Bengi Yıldız, IKDP Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Dizayi ve IKDP Ankara Temsilcisi Ömer Merani'ye taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Selma Irmak, Irak'ın kuzeyinde Yezidilerin yerleşim bölgelerine yapılan saldırıların bir ''katliam'' olduğunu belirterek, ''nefretle kınadıklarını'' kaydetti.

Irmak, Ortadoğu'da istikrar sağlanmasına yönelik büyük bir çaba olduğunu, ancak bunu bozmaya çalışan çevrelerin bulunduğunu ifade ederek, bu olayların ''sıradan görülmemesini, anlamının çok daha farklı olduğunu'' söyledi.

Selma Irmak, Irak'a bir ziyaret yaparak taziyelerini orada da iletmek istediklerini de kaydetti.

IKDP Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Dizayi ise Yezidilere yönelik saldırılardan dolayı üzüntü duyduklarını belirterek, ''DTP heyetini Irak'ta görmekten mutluluk duyacaklarını, kapılarının herkese açık olduğunu'' dile getirdi.

AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?