Dudak okuyucudan Zidane yorumu

Dudak okuyan Rees, Materazzi Zidane'a "hepimiz senin fahişe bir teröristin oğlu olduğunu biliyoruz" dedi.

Dudak okuyucudan Zidane yorumu

Dudak okuma uzmanı İngiliz Jessica Rees, Zidane’ın kafa attığı İtalyan oyuncu Materazzi’nin söylediklerini çözdü. 36 yıl polise çalışan ve tamamen sağır olan Rees’e göre Materazzi Zidane’a ‘’hepimiz senin fahişe bir teröristin oğlu olduğunu biliyoruz" dedi. Uluslararası medya İtalyan oyuncu Marco Materazzi’nin Zidane’a ne söylediğini çözmek için dil uzmanlarına sordu. Bu amaçla Times gazetesi İngiltere’de 36 yıl boyunca polis ve adalet için çalışan dil okuma uzmanı Jessica Rees’in yardımına başvurdu. Oxfort üniversitesinin tamamen sağır ilk öğrencisi olan Rees, televizyondaki görüntüler aracılığı ile Materazzi’nin söylediklerini ortaya çıkardı.

O da, Sun ve Daily Mail gazetesinde adı belirtilmeden dil uzmanlarına dayandırılan haberlerde olduğu gibi Materazzi’nin Zidane’a ‘’ ’hepimiz senin fahişe bir teröristin oğlu olduğunu biliyoruz’’ dediğini belirtti. Rees, daha sonra Zidane’a yine İtalyanca, ‘’git kendini s…’’ denildiğini söyledi. Brezilya’lı televizyon kanalı TV Globo ise dil uzmanına dayandırdığı haberinde, Materazzi’nin Zidane’nin kız kardeşine ‘’fahişe’’ dediğini aktardı. Buna karşın La Gazzetta dello Sport’a konuşan İtalyan oyuncu ise Zidane’a terörist demediğini belirterek, ‘’cahil biri olduğu için İslamcı teröristin ne anlama geldiğini bile bilmediğini’’ savundu.

Rees, şimdiye kadar İngiliz polisi ve adaleti için 700 ayrı davada çalıştı. Polis servisi Scotland Yard defalarca Rees’i çağırarak çekilen filmleri çözmek için yardım istemişti. Rees’in internet sitesinde, çok sayıda dili çözebileceği belirtiliyor. Bunlar arasında İngilizce, Pencap dili, Rusça, Kürtçe, İsveçce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca da bulunuyor.
 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER