banner39

Dükkan sanal siparişler gerçek

Online yemek sipariş sitesi yemeksepeti.com, Türkiye dışına çıkarak Rusya'da "izrestorana.ru" adresinde hizmet vermeye başladı.

Arşiv 11.06.2010, 12:06 11.06.2010, 12:06
Dükkan sanal siparişler gerçek

 

Online yemek sipariş sitesi yemeksepeti.com, Türkiye dışına çıkarak Rusya'da da hizmet vermeye başladı. ‘restorandan' anlamına gelen "izrestorana.ru" adresinde Rusya'da da hizmet vermeye başlayan yemeksepeti, 191 restoranla Moskova ve çevresine sipariş götürecek. Sitenin yatırım çalışmaları 1.5 yıl sürdü ve yaklaşık 350 bin dolara maloldu.
Yeni girişimle ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan yemeksepeti.com CEO'su Nevzat Aydın, Rusya'yı bulunduğu konum, ticari ilişkiler ve pazar potansiyeli nedeniyle seçtiklerini, sitenin İngilizce ve Rusça olarak tasarlandığı söyledi. Şimdilik Moskova ve yakın çevresine hizmet verdiklerini belirten Nevzat Aydın, kısa bir süre sonra Saint Petersburg'da da hizmet vermeye başlayacaklarını dile getirdi. 2011 yılının sonuna kadar 2.5 milyon dolar yatırım yaparak Rusya'da nüfusu 1 milyonun üstünde olan 10 farklı şehre hizmet götüreceklerini açıklayan Aydın, "Türkiye'de ve yurtdışında bu yıl toplam 110 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşacağımızı öngörüyoruz" dedi.
Rusya pazarında başarılı olmalarının büyük önem taşıdığını dile getiren Aydın, 50 milyon internet kullacısının ve e-ticaret hacminin 2010 yılında 6 milyar dolar seviyesinde geçeceği tahmin edilen Rusya pazarında atılacak adımların Türkiye merkezli internet girişimlerinin de önünü açacağını kaydetti.
Yemeksepeti.com Teknoloji Direktörü ve Kurucu Ortağı Melih Ödemiş ise son iki yıldır sitenin altyapısını değiştirmekle geçtiğini belirtti. Mobil uygulamalara da yöneldiklerini dile getiren Ödemiş, "yemeksepeti.com'un mobil versiyonu ve iPhone uygulamasını kısa bir süre önce kullanıma sunduk. Yakın zamanda mobil uygulamalarımızı Rusya'da da devreye sokacağız" dedi.

Online yemek sipariş sitesi yemeksepeti.com, Türkiye dışına çıkarak Rusya'da da hizmet vermeye başladı.

Kaynak /Referans

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?