banner39

Dünya basını gözünü Türkiye'ye çevirdi

Papa 16'ncı Benedikt'in ziyaretine günler kala, dünya basını gözünü Türkiye'ye çevirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Dünya basını gözünü Türkiye'ye çevirdi

Papa 16’ncı Benedikt’in ziyaretine günler kala, dünya basını gözünü Türkiye’ye çevirdi. Los Angeles Times gazetesi, Papa’nın Türkiye ziyaretinin “diplomatik kırılganlığın” olduğu bir dönemde gerçekleştiğini yazdı. İstanbul’daki Katolik kilisesine ulaşmanın zor olduğu öne sürülen haberde, Ankara’daki kilisenin de daha gizli olduğu, hatta kapısında Fransa bayrağı bulunduğu ifade edildi.

70 milyon nüfusu olan Türkiye’de Papa’nın ziyaretine tepkiler olduğu belirtilen haberde, bu ay içinde bir kişinin İstanbul’daki İtalyan Konsolosluğu önünde havaya ateş açtığı kaydedildi. “Türkiye’de Roman Katolik Kilisesi yasal olarak tanınmıyor” denilen haberde, ülkede 100 bin Hıristiyan’ın yaşadığı ve Papa’nın ziyareti ile bu Hıristiyanların sorunlarının gündeme gelmesinin beklendiği belirtildi. Türkiye’deki Hıristiyanların zor şartlarda olduğu ifade edilen haberde, Hıristiyanların mezar taşlarının da sıklıkla kırıldığı iddia edildi.

TIMES: “YAZARDAN PAPA’YA UYARI”

İngiliz Times gazetesi de Yücel Kaya’nın “Papa’ya Suikast: 16’ncı Benedikt’i İstanbul’da Kim Öldürecek” isimli bir kitap yazdığını hatırlattı. Yazarla bir röportaj gerçekleştiren gazete, Kaya’nın “Bu kitabı bir uyarı olarak yazdım” dediğini aktardı.

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?