Dünya Baykal'ın istifasını böyle gördü

CHP lideri Deniz Baykal'ın istifası dünya basınında da yer buldu. Ajanslar Baykal'ın istifasını acil koduyla duyurdu.

Dünya Baykal'ın istifasını böyle gördü


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünyada küresel haber akışı sağlayan ajanslar CHP lideri Baykal'ın istifa açıklamasını acil koduyla dünya kamuoyuna duyurdu.

REUTERS: Muhalefet lideri video skandalının ardından istifa etti

Türkiye’nin ana muhalefet partisinin lideri, geçtiğimiz hafta internette yayılan ve kendisini bir kadınla gösteren bir video kasetin ardından, komplo kurbanı olduğunu söyleyerek istifa etti.

Baykal televizyonda yayınlanan basın toplantısında, “Böyle bir karalama kampanyası karşısında pes etmeyeceğim, kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim” dedi.

Baykal, Ak Parti’nin kaset hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini iddia ederek “Eğer bu olayın bir bedeli varsa ve bu bedel CHP’den istifa etmekse, ben bu bedeli ödemeye hazırım. İstifam kaçmak ya da pes etmek demek değildir. Aksine savaşımı sürdürdüğüm anlamına gelir” dedi.

71 yaşındaki Baykal 1992’en beri CHP’nin başındaydı. Kendisini eleştirenler Baykal’ın CHP üzerindeki hakimiyetinin, partiyi daha ilerici ve Türk seçmen için daha çekici bir hale getirebilecek genç siyasetçilerin şansını azalttığını söylüyor.


THE ASSOCIATED PRESS: Türkiye’nin ana muhalefet lideri skandaldan sonra istifa etti

Türkiye’nin laik ana muhalefet partisinin lideri, gizli kamerayla çekilmiş bir videonun internette yayılmasının ardından başkanlıktan istifa etti. Videodaki görüntülerin parti liderinin bir milletvekiliyle ilişkisi olduğunu gösterdiği iddia edildi

Deniz Baykal, televizyonda yayınlanan bir basın toplantısıyla istifa etti ve hükümetin düzenlediği bir siyasi komplonun kurbanı olduğunu söyledi.

Baykal bu tip özel görüntülerin hükümetin bilgisi olmadan kaydedilemeyeceğini ifade etti. Görüntülerde yer aldığı iddia edilen kadın, Baykal'ın CHP'den parlamentoya seçilen eski bir yardımcısı.

AZERİ HABER AJANSI APA: CHP lideri istifa etti

Milletvekili Nesrin Baytok ile ilişkisi olduğu yönündeki iddialar hakkında basın toplantısı düzenleyen CHP lideri Deniz Baykal, partisinin genel başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER:

Deniz Baykal istifa etti 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 16:38
banner53
YORUM EKLE

banner39