banner39

Dünya her geçen gün daha akıllı hale geliyor

IBM Türk, finansal krizin, 2009'da şirketleri yeniden düşünmeye teşvik ettiğini belirtti.

Arşiv 29.09.2009, 22:40 29.09.2009, 22:40
Dünya her geçen gün daha akıllı hale geliyor

Fahri Sarrafoğlu / Dünya Bülteni

IBM Türk, "Akıllı  Dünya"ya giden yolda yazılım sektörünün nasıl değişip geliştiğini ve gelecekte sektörü nelerin beklediğini aktardı.

Yazılım sektöründe 2009 yılında yaşananlar, ekonomik krizin etkileri ve 2010 yılı beklentilerinin konuşulduğu toplantıda, IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer hazır bulundu.

IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer, ekonomik krizin iş yaşamına etkilerine değinerek, "Kriz, 2009'da şirketleri yeniden düşünmeye teşvik etti. Bilgi teknolojilerinin işe etkisinin ve yasalarla uyumluluğunun önemini ortaya çıkarttı. Şirketler, rekabetçi olabilmek için hizmet kalitesini artırmak zorunda kaldı. Şirketlerin, ürün ve hizmetlerini tekrar gözden geçirmeleri, riske ve finansal durumlarına odaklı yatırım yapmaları gerekiyor." dedi.

Toplantıda, dünyanın her geçen gün daha akıllı hale geldiğine dikkat çeken IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer, "Artık iş yapış şekilleri, süreçler, sistemler, ürünler, hizmetler, kısacası her şey akıllı geleceğe hazırlanıyor. IBM olarak biz de 'Akıllı Dünya' vizyonumuz çerçevesinde, alt birimlerimizde birçok çalışma yürütüyoruz. IBM Türk'ün yazılım portföyü, kriz yönetimiyle ilgili ürettiği akıllı çözümlerle, şirketlerin maliyetlerini azaltmasına, kaynaklarını daha etkin kullanmasına ve yeni pazarlar bulmasına yardımcı oldu. Dünya lideri yazılımlarımızla, sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler sunmaya devam edeceğiz." dedi.

Yazılım sektörünün 2009 yılını değerlendiren IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer şöyle devam etti: "Ekonomik kriz, kurumların, iş yapma biçimlerini değiştirme konusunda arayışlara yönelmesine sebep oldu. Bunun yazılım sektörüne geri dönüşü, ilgi ve talep patlaması şeklinde yaşandı. IBM Türk olarak, 2009 yılında, şu ana kadar hem gelir hem de kadro açısından büyüdük. Yazılım portföyümüzü zenginleştirmeye devam ettik ve pazarın gelişmine katkıda bulunduk. 2. yarıda büyüme hedefimiz devam ediyor. Pazara bakacak olursak, entegrasyon çözümleri konusunda gelişmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra en hızlı gelişim alanlarından biri, veri etrafında olacak. 2010'da daha hızlı büyümek için güçlü nedenler var. Krizin etkilerinin azalmasıyla pazarın da büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz. IBM olarak yatırımlarımız devam edecek. Her sene gerçekleştirdiğimiz geleneksel IBM Yazılım Zirvesi 2009 etkinliğini, 15 Ekim'de Ankara'da ve 22 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?