banner15

'Dünya İslam'a yöneliyor'

Ahmedinecad konuşmasında dünyadaki gelişmelerin hızla İslam hakimiyetine doğru gittiğini savundu.

'Dünya İslam'a yöneliyor'

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, ''şundan emin olarak söylüyorum ki dünya gelişmeleri hızla İslam, tevhid ve adalet hakimiyetine doğru gitmektedir'' dedi. İran lideri, Şiilerin 12'nci imamı Mehdi'nin doğum günü dolayısıyla düzenlenen 'Uluslararası Mehdi İnancı Doktrini' başlıklı konferansta bir konuşma yaptı.

'Dürüst olmayan zorba güçlerin ve ahlaktan zerre kadar nasibini almamış insanların' dünya milletlerine hakim olmak istediklerini belirten Ahmedinecad, "ancak bu amacı taşıyanlar hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklar" dedi.

Ahmedinecad konuşmasında dünyadaki gelişmelerin hızla İslam hakimiyetine doğru gittiğini savundu. Marksizmin tarihe karıştığını söyleyen, liberalizmi de beceriksizlikle suçlayan Ahmedinecad, ''dünya bugün Allah'a ve İslam'a yönelmektedir'' şeklinde konuştu.

"Sonları iyi olmayacak''

Konuşmasında, bazı devlet adamlarına mektup gönderdiğini ve televizyon programında dünya meselelerini tartışmaya davet ettiğini hatırlatan Ahmedinecad, ''bu davetlere cevap vermeyenlerin sonu iyi olmayacak. Bu benim tehdidim değil, dünyanın varlığının tehdidi. Çünkü dünya her zaman zulme karşıdır'' diye konuştu.

Zorba güçlerin dünyaya hakim olmaları ve imparatorluk döneminin bittiğini ifade eden Ahmedinecad, ''sizi tevhid ve adalete davet ediyoruz. Seçim yapmakta serbestsiniz. Ama biz sizin doğru yolu seçmenizi ve yok olmamanızı istiyoruz'' ifadelerini kullandı. İran lideri Ahmedinecad, ülkesinin nükleer faaliyetkerindeki kararlılığı nedeniyle başta ABD olmak üzere AB ve BM'nin tepkisini çekiyor.

Kaynak: CNNTURK

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48