banner39

Dünyanın en iyi 10 hastanesi

Newsweek dergisi, dünyanın birinci sınıf en iyi 10 hastanesini seçti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Dünyanın en iyi 10 hastanesi

Newsweek dergisi, dünyanın çeşitli ülkelerindeki bazı hastanelerin birinci sınıf doktorları, yüksek teknolojisi ve düşük maliyetleri ile giderek artan bir biçimde yabancı hastaları çektiğini belirtirken alanlarında dünyanın en iyi 10 hastanesini de seçti.

Newsweek dergisi, son sayısında birinci sınıf doktorları, yüksek teknolojisi ve düşük maliyetleriyle giderek artan biçimde yabancı hastaları çeken dünyadaki çeşitli hastaneleri kapak konusunu yaptı.

Dergi, ABD'deki sağlık maliyetlerinin tırmandığına, Amerikan halkının ülkenin GSYİH' sinin yüzde 16'sını sağlıkta harcadığına, Batı Avrupa'da durumun pek farklı olmadığına dikkat çekerek “Sağlığa kavuşmak için yurt dışına gitme fikri, giderek daha çekici hale geliyor” diye yazdı.

Yılda 150 binden fazla Amerikalı ve Avrupalının tedavi için yurt dışına gittiği tahminlerine yer veren dergi, Asya'daki büyük hastanelerin Amerikan, Avrupalı ve Ortadoğulu hastalarını çekmek için aktif bir çalışma içinde olduğunu belirtti.

Kimi hastanelerin hastaları karşılamak üzere havaalanlarına limuzin gönderdiğini kaydeden dergi, seyahat acentelerinin sağlık turizminin 2012 yılına kadar Asya ülkeleri için yılda 4.4 milyar dolarlık bir kaynak yaratabileceği tahmine de işaret etti.

Newsweek, hasta çalışanını tedavi için yurt dışına gönderen Amerikalı işverenin yüzde 80 oranında tasarruf yapabileceğini belirtirken de ABD'de 50 bin dolara mal olan bir anjiyo müdahalesinin Hindistan'da 6 bin dolardan yapıldığına dikkat çekti.

10 DÜNYA LİDERİ

Bu arada, Newsweek dergisi, dünyanın en iyi hastaneleri listesi de yayınlandı. Newsweek'in belirlediği “10 dünya lideri” şöyle:

-Bumrungrad International Hastanesi, Bangkok (Tayland),

-Buchinger Clinic, Almanya,

-All India Institute of Medical Sciences, Delhi (Hindistan)

-Fyodorov Kliniği, Rusya,

-Denver Health Hastanesi, Denver (ABD),

-Brighman and Women's Hastanesi, Boston (ABD)

-Sourasky Medical Center, Tel Aviv (İsrail)

-Edouard Herriot Hastanesi, Lyon (Fransa)

-Tropik Hastalıklar Hastanesi, Londra (İngiltere)

-Mount Sinai Medical Center, New York (ABD)

 

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?