banner15

Dünyanın en pahalı evi fakiri en bol ülkede

Dünyada fakiri en çok olan ülke Hindistan'da dünyanın en pahalı evi inşa edildi.

Dünyanın en pahalı evi fakiri en bol ülkede

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünyanın en pahalı ve en lüks evi yine dünyanın fakiri en çok ülkesi olan Hindistan'da yer alıyor. Hindistan'ın birinci, dünyanın beşinci zengini olan Mukesh Ambani adlı işadamı, Bombay'da kentin en büyük evini inşa ettirdi.


Mukesh Ambani, 2 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en pahalı evine yakında taşınacağını açıkladı.

Forbes dergisinin haberine göre, dünyanın en pahalı, aynı zamanda en büyük konutu 27 katlı gökdelen Antilla'nın hiçbir katı diğerine benzemiyor. 9 asansörle çıkılan görkemli binada, tavanı kristal avizelerle kaplı büyük bir balo salonu ve üst katlarında Arap Denizi manzarası bulunuyor.

Diğer zengin aileler gibi ısmarlama bir malikane yaptırmak isteyen, 43 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde 5. sırada bulunan Ambani'nin benzersiz evi, Amerikalı mimarlık şirketi Perkins Will and Hirsch Bedner Associates tarafından tasarlandı.

Şu anda Mumbai'de eşi ve 3 çocuğuyla 22 katlı bir binada oturmakta olan Ambani, ülkesinin en değerli şirketi olan ve petrol ile petrokimya alanında faaliyet gösteren Reliance Industries'i yönetiyor.

FAKİR İLE YOKSUL ARASINDA BÜYÜK FARK

Hindistan, 1 Milyar 200 Milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olurken, dünyada fakir ile zengin arasındaki uçurumun en fazla olduğu ülke olma ünvanını da elinde bulunduruyor. Hindistan'ın bazı bölgelerinde hala açlıktan ve yoksulluktan ölen insanlar var.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2008, 13:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35