banner39

Dünyanın en zengin Yahudileri listesi açıklandı

İsrail'de The Marker yeni araştırmasıyla dünya Yahudilerin zenginliklerini ortaya koydu.

Arşiv 15.04.2010, 12:51 15.04.2010, 13:49
Dünyanın en zengin Yahudileri listesi açıklandı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Haaretz gazetesi The Marker'ın yayınladığı rapora dayanarak, dünyanın en zengin Yahudilerinin listesini yayımladı. Listeye göre, Oracle'ın sahibi Lawrence Ellison 28 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin Yahudisi olduğu bildirildi 

ZENGİNLERİN ÇOĞU İSRAİL'E DESTEK VERİYOR

The Marker, listede yer alan Yahudi zenginlerin çoğunun İsrail'le bir şekilde iş bağlantısı içinde bulunduğunu ya da Yahudi davasına destek veren kuruluşlara yardım ettiklerini bildirdi.

yahudi.20100415124905.jpg

Listeye birinci sırayı 28 milyar dolarlık servetiyle, merkezi ABD'de bulunan bilgi teknolojisi devi Oracle'ın sahibi Lawrence Ellison aldı.

Bloomberg Medya'nın sahibi Michael Bloomberg 18 milyar dolarla medya dünyasındaki en zengin Yahudi unvanını alırken, Marvel Comics film şirketinin sahibi Isaac Perlmutter 1.6 milyar dolarla medya alanında ikinci sırada yer aldı.

FACEBOOK'U KURAN ZUCKERBERG EN GENÇ ZENGİN

Teknoloji sektöründe Oracle'ın sahibi Ellison'ı, Facebook'un sahibi Zuckerberg 4 milyar dolarlık servetiyle takip etti. Zuckerberg aynı zamanda listeye giren en genç isim oldu.

CHELSEA'NİN PATRONU DA ZİRVEDE

Chelsea'nın ve çok sayıda enerji şirketinin sahibi Rus işadamı Roman Abramovich, 11 milyar dolarlık servetiyle enerji sektöründe en zenginler listesine girdi. Abramovich'i, 6.4 milyar dolarla Rus devi Renova Group'un sahibi Viktor Vekelsberg izledi.

Emlak, finans ve kumar sektörlerindeki Yahudi zenginlerin başında ise sırasıyla, Avustralyalı emlak zengini Harry Triguboff, girişimci George Soros ve Adelson yer aldı.
 

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?