Dünyanın Önemli Sorunu: İnsan haklarında ahlak

Yazar - Şair Ahmet Mercan "İnsan Haklarında Ahlak Sorunu"nu tartışıyor.

Dünyanın Önemli Sorunu: İnsan haklarında ahlak


Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Bayrampaşa Belediyesi şubat ayından başlayarak diğer yıllarda devam edecek olan Kültür – Sanat programlarına mayıs ayında da devam ediyor.

Kültür – Sanat etkinlikleri çerçevesinde birçok ünlü isimler önemli konularla Bayrampaşa’ya konuk oluyor. Ücretsiz yapılan faaliyetler tüm halkın gelişimini ve bilgilendirilmesini amaçlıyor.

İnsan Haklarının büyük bir sorun olduğu günümüzde konunun uzmanlarından Yazar – Şair Ahmet Mercan “İnsan Haklarında Ahlak Sorunu” konusunu işliyor.

Ahmet Mercan, insan haklarını nasıl anlamalı, metinlerin öngördüğü haklar, uygulama sorunları, geçmişte ve gelecekte insan hakları sorunu gibi başlıklarda bilgi verecek ve tecrübelerini anlatacak.

14 mayıs saat 19:00 da yapılacak olan konferans Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılacak ve katılım ücretsiz olacak.Ayrıntılı bilgiye ve programlar listesine www.bayrampasa.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

Ahmet Mercan Kimdir?
1956 Bayburt doğumlu. Selam Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Giz Ajans Yayın Yönetmenliğinde bulundu.

Özgür ve Bilge, Bilgi ve Düşünce, Yedi İklim, İmza, Özülke, Kardelen, Düş Çınarı, Umran, Kitap Dergisi ve Kültür Dünyası, Özgün İrade dergilerinde, Selam Gazetesi'nde yazıları yayımlandı. İnsan Hakları Araştırmaları Dergisi yayın Yönetmenliğini yaptı.

Radyofonik oyun tarzında çok sayıda oyun yazdı ve yönetti. Elliyi aşkın şiiri çeşitli sanatçılar tarafından bestelendi. Marmara FM ve Akra FM'de 'Mercan Kayalıkları' isimli kültür programları hazırladı ve sundu.

MAZLUMDER İstanbul Şube Başkanı ve Genel Başkan Yardımcılığında bulundu.

Yayınlanmış Eserleri
Şiir: Sürgün Özlemler / Denge Yay. — Kelebek Kanadında Surlar / Esra San. Yay. - İkibinyirmibir / Beyan Yay. - Nariyan / Ağaç Yay.                                                     

Deneme: Yine de Aşk / Pınar Yay. — Sensizliği Bilmiyorlar / PınarYay. — Bir Yanımız Yanardağ / Anka Yay. Gölgemin Ayak Sesleri –Aforizma /İlke Yay.

Öykü: Üç Noktalı Yağmur / Okul Yay. –

Çocuk Kitapları: Ormanda Kim Var / Al Baraka Türk Yay. - Güzelyürek /Al Baraka Türk Yay. — Sevgili Kalem / Al Baraka Türk Yay. - Üç Afacan /Al Baraka Türk Yay. — Emek Ne Demek / Al Baraka Türk Yay. — Tomurcuk / Albaraka Türk Yay. — Papatya ve Barış / Al Baraka Türk Yay. / Masal Anlatan Masal Al Baraka Türk Yay. / Kardan Adamın Rüyası /Al Baraka Türk Yay. / Zürafil /Al Baraka Türk Yay.

Yayınlanan Kasetleri
(Radyofonik Oyun - Bant Tiyatrosu): İbrahim Ethem / Record - Hendek / Zaman Yay. - Vurgun / Giz Ajans - İmamın Öldürülüşü / Record - Türkistan Geceleri / Giz Ajans - Hz. Hubeyb / Giz Ajans - Hz. İkrime / Giz Ajans - Hz. Selman-ı Farisi /
Safa Vakfı - Bediüzzaman / Giz Ajans - İmamı Rabbani / Record - Hz. Dırar Bin Ezver / Safa Vakfı

Çizgi Fim: Bediüzzman / Senaryo
Çocuk Kasetleri: Beyaz Uçurtma / Zaman Yay. - Namaz Kılıyorum / Giz Ajans
Şiir Kaseti: Depremin Yedi Rengi / Anlam Ajans
Anlatı - Tiyatro: (Bilinç Seti / Giz Ajans) Tevhid - Şirk / Adalet - Zulüm / Zekât - Faiz / Ahiret - Dünya / Tesettür - Moda / Mustaz'af - Müstekbir / Ma'ruf - Münker / Takva - Fücur / Allah Hizbi - Şeytan Hizbi


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 23:04
banner53
YORUM EKLE

banner39