banner39

'Dünyaya adaleti hakim kılmak lazım'

Ahmedinejad, bazı büyük güçlerin dünya milletlerini baskı altında tutmak istediğini ifade etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Dünyaya adaleti hakim kılmak lazım'

Gönüllü milis teşkilatı Besic haftası dolayısıyla din adamı Besiclere hitap eden Ahmedinejad, milis teşkilatının İran için önemli olduğunu vurguladı. Büyük ve zorba güçlerin nükleer teknolojiyi tekellerinde tutup dünya milletlerini zayıflatmak istediğini ifade eden Ahmedinejad, bu ülkelerin bazı uluslararası kurumların desteğiyle kendi kanun dışı isteklerini gerçekleştirmeye çalıştığını söyledi.

Büyük güçlerin dünyaya hakim olmak için özgür ve bağımsız milletlere baskı yaptığını belirten Ahmedinejad, bunun adilane olmadığını ifade etti ve "Dünyada adaleti hakim kılmak için bazı büyükbaşların boynuzunu kırmak lazım" ifadesini kullandı.

"Düşmanlarımız, İran halkı ve hükümetinin, başka ülkeler gibi tehdit ve baskılar karşısında kendi hakkından vazgeçeceğini düşünüyor" diyen Ahmedinejad, "ülkesinde Besic ruhunun hakim olduğunu ve halkın zorbalığa karşı sonuna kadar direneceğini" kaydetti.

Barışçıl amaçlı nükleer teknolojiyi elde etme konusunda ısrarlı olduklarını vurgulayan Ahmedinejad, nükleer programda çok iyi bir konuma geldiklerini ifade ederek, "Nükleer zirvenin eşiğindeyiz. Zirveye sadece bir adım kaldı. İnşallah Nevruz'dan (21 Mart 2007) önce bu nükleer şöleni yapacağız" diye konuştu.

ABD'deki son seçimlere değinen ve ABD Başkanı George Bush'u eleştiren Ahmedinejad, Bush'un Endonezya'da tepkiyle karşılandığını anımsattı.

"ABD'nin şeytan başkanı Endonezya'ya gitti. Endonezya halkının Bush'a nasıl karşı çıktığını gördünüz" diyen Ahmedinejad, dünyanın her yerinde milletlerin uyandığını ve adelet istediğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?