banner39

Dur ihtarına uymayınca öldürüldü-VİDEO

ABD'de hırsızlık yaptıktan sonra polis aracıyla kaçmaya çalışan kişi polis tarafından vurularak öldürüldü.

Arşiv 12.06.2010, 13:37 12.06.2010, 13:40
Dur ihtarına uymayınca öldürüldü-VİDEO

ABD'de polis takibinde yine polis aracı ile kaçmaya çalışan hırsızlık zanlısının polis tarafından vurulması saniye saniye kaydedildi. Polis otosuyla kaçmaya çalışan hırsızlık zanlısını vurarak öldürdü.

Saniye saniye kameralara yansıyan olay sonrası hakim karşısına çıkan polisler suçsuz bulundu. ABD'nin Wisconsin eyaletinin Oak Creek şehrinde yaşanan olayda polis, hakkında hırsızlık ihbarı bulunan Jony Harris adlı zanlının peşine düştü. 40 yaşındaki zanlı saatte 160 km hızla polislerden kaçmaya çalıştı. Ancak hızını alamayıp bir dükkana çarptı. Kazadan kurtulmaya başaran zanlı bu kez de yaya olarak kaçmaya çalıştı. Binanın etrafında dönen zanlı polisin de boşluğundan yararlanarak çalışan ekip otosuna bindi. 

Polisin uyarılarına kulak asmayan Haris, durmak yerine gaza bastı. Kendisine müdahale eden polisin hafifçe yaralanmasına yol açan zanlı kaçmakta ısrar etti. Bu arada olay yerine ikinci polis arabası geldi. Bu arabadan çıkan polis memuru Dean Kleinhas silahını zanlıya doğrultarak arabadan çıkmasını istedi. Ancak Harris gaza tekrar basınca polis memuru iki kez ateş etti. Zanlı hastaneye yolunda hayatını kaybederken, polisler de hakim karşısına çıktı. Duruşmada polisler suçsuz bulundu.

Yorumlar (1)
erol kara 12 yıl önce
polise vur emri burdada verilse keşke
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?